Komponenty

DODANO: Czwartek, 12 maja 2016 | WYDANIE: IV/2016

Foton – idealnie rozproszone światło LED

  • Natężenie oświetlania oprawy Foton LED pozwoli na odpowiednie doświetlenie blatu roboczego.   Fot. Design Light

    Natężenie oświetlania oprawy Foton LED pozwoli na odpowiednie doświetlenie blatu roboczego. Fot. Design Light

  • Oprawa Foton LED dostępna jest w trzech barwach światła, a jej wysokość to tylko 5 mm, przez co jest jedną z najniższych opraw oświetleniowych na rynku.    Fot. Design Light

    Oprawa Foton LED dostępna jest w trzech barwach światła, a jej wysokość to tylko 5 mm, przez co jest jedną z najniższych opraw oświetleniowych na rynku. Fot. Design Light

Nowa oprawa Foton LED cechuje się minimalistycznym designem i wymiarami, i jest jedną z najniższych opraw oświetleniowych dostępnych na rynku. Od niedawna dostępna jest w ofercie firmy Design Light.

Oświetlenie w kuchni stanowi bardzo istotny element o funkcji użytkowej oraz dekoracyjnej. Oprócz standardowego oświetlenia sufitowego ważne jest oświetlenie podszafkowe w strefie roboczej. Oprawa Foton LED to nowoczesna forma oświetlenia, która doskonale spisuje się jako oświetlenie blatu roboczego. Charakteryzuje się minimalistycznym designem i kompaktowymi wymiarami. Jej wysokość to zaledwie 5 mm i tym samym jest to jedna z najniższych opraw oświetleniowych dostępnych na rynku. Niski profil powoduje, że Foton to dyskretna forma oświetleniowa, która dodatkowo jest prosta w montażu.

Główną zaletą Fotonu LED jest jego wydajność oraz równomiernie rozproszone światło. Oprawa została tak zaprojektowana, aby nie było widać diod ledowych, dzięki czemu generuje idealnie rozproszone światło, które doskonale wypełnia strefę roboczą i zapewnia wysoki komfort pracy. Produkt dostępny jest w trzech barwach światła: białej ciepłej, białej zimnej oraz neutralnej. Przy małym poborze mocy wynoszącym 3 W generuje strumień światła na poziomie 170 lumenów. Jego dodatkowym walorem jest wysoki współczynnik oddawania barw CRI>80, dzięki czemu oświetlane obiekty i produkty spożywcze będą miały naturalne i żywe kolory.

Minimalistyczny design oraz małe gabaryty oprawy Foton LED sprawiają, że jest ona uniwersalną formą oświetlenia, która nadaje się do montażu pod szafkami kuchennymi oraz w szafkach i witrynach meblowych. Obudowa wykonana została z trwałego materiału w białym kolorze, przez co łatwo dopasuje się do wnętrza każdej kuchni.

Autor: ir