Komponenty

DODANO: Czwartek, 23 czerwca 2016 | WYDANIE: V/2016

Lakier, na którym ślady palców są niewidoczne

  • Komoda Neelsen Sol2 pokryta jaskraworóżowym lakierem 2K-AC-Diamant-Lack z efektem „Anti-Fingerprint” prezentuje się wyjątkowo ciekawie.   Fot. Remmers Polska

    Komoda Neelsen Sol2 pokryta jaskraworóżowym lakierem 2K-AC-Diamant-Lack z efektem „Anti-Fingerprint” prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Fot. Remmers Polska

– Zaprezentowany na komodzie Neelsen lakier 2K-AC-Diamant-Lack zrobił w kręgach designerskich dużą furorę, i to nie tylko z uwagi na ciekawą kolorystykę – mówi Daria Drewek-Mikołajczak, marketing manager w firmie Remmers Polska. – Jego wyjątkową zaletą jest czysta powierzchnia nawet po uporczywym dotykaniu mebli przez użytkowników.

Produkowany przez firmę 3H-Lacke lakier 2K-AC-Diamant-Lack z efektem „Anti-Fingerprint” jest produktem o wyjątkowych walorach użytkowych i dekoracyjnych. Ma właściwości fluorescencyjne, dzięki czemu szczególnie ciekawe efekty daje w „czarnym świetle” (światło ultrafioletowe). Dostępny jest w wielu barwach – od pomarańczowej do niebieskiej. Jego cechy predestynują go do stosowania w indywidualnej produkcji mebli, zwłaszcza tam, gdzie integrowane są źródła oświetlenia. Produkt spełnia wymagania DIN 68 861 1B dla mebli łazienkowych i kuchennych. Efekty, jakie zyskują wykończone nim meble można było zobaczyć w słynnym Red Dot Design Museum w Essen w ramach wystawy „Smart Materials and Solutions for better Product Design”. Lakier 2K-AC-Diamant-Lack z efektem „Anti-Fingerprint”, czyli „bezpaluchowym” w kolorze jaskraworóżowym nałożony był na wysokiej klasy „wijącą się” komodę Neelsen Sol2, co wywołało wśród projektantów niemałe poruszenie. Centralny punkt wystawy stanowiły innowacje materiałowe, do których zalicza się również 2K-AC-Diamant-Lack firmy 3H-Lacke.

Wystawiony mebel to owoc udanej współpracy pomiędzy firmami 3H i Neelsen. Podczas gdy minimalistyczny design, zaokrąglone krawędzie i dokładnie dopasowane elementy frontów komody raczej prowokowały powstawanie odcisków palców, supermatowy lakier z efektem „Anti-Fingerprint” 3H zadbał o czystość powierzchni. Nawet wielokrotne czyszczenie nie zmienia wyglądu powierzchni, i to niezależnie od tego, czy jest ona gładka czy posiada strukturę.

Ważną rolę w kontaktach z klientem w 3H-Lacke odgrywa profesjonalna obsługa.

– W ramach usług towarzyszących produktowi doradzamy we wszelkich sprawach związanych z nowymi ustawami i przepisami oraz pomagamy klientowi dobrać wyposażenie techniczne uzupełnianych bądź projektowanych na nowo linii produkcyjnych – mówi Daria Drewek-Mikołajczak. – Dysponujemy szlifierkami taśmowymi firmy Hasseman, walcarkami Bürkle, automatem natryskowym Venjakob. Wśród naszych mocnych punktów jest także technologia CCI-Verfahren (Calender-Coating-Inert) oraz aplikacja lakierów metodą druku, która pozwala na uzyskiwanie wyjątkowo interesujących zdobień i wyjątkowo dobrych rezultatów w przypadku jednorodnych, wyrazistych kolorów.

Autor: artykuł promocyjny