Komponenty

DODANO: Środa, 03 sierpnia 2016 | WYDANIE: VI/2016

Udoskonalony mechanizm rozkładający

  • Automat rozkładający zatrzymuje rozkładanie w dowolnym położeniu, sygnalizowanym przez użytkownika.

    Automat rozkładający zatrzymuje rozkładanie w dowolnym położeniu, sygnalizowanym przez użytkownika.

  • W półkotapczanie można stosować standardowe materace o wysokości do 18 cm.

    W półkotapczanie można stosować standardowe materace o wysokości do 18 cm.

Jest systemem funkcjonalnym i bezpiecznym – pracuje cicho, płynnie i zatrzymuje się w miejscu sygnalizowanym przez użytkownika, a dziecko nie uruchomi go bez znajomości uwalniania blokady.

Mimo że firma Dig-Net Lenart z Mroczenia (okolice Kępna) od ponad dziesięciu lat produkuje półkotapczany, to nieustannie pracuje nad udoskonalaniem stosowanych w nich systemów. Dysponuje własnym biurem projektowym Lenart Design, w którym specjaliści starają się poprawić sprawność mechanizmów. Uhonorowaniem ich dotychczasowych dążeń jest Złoty Medal MTP, jaki za innowacyjne rozwiązania otrzymał prezentowany w tym roku na targach Meble Polska półkotapczan Concept Pro.      

– Złoty Medal jest zwieńczeniem pięciu lat pracy nad doskonaleniem automatu stosowanego w półkotapczanach – mówi Dorota Rasmus, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Dig-Net. – W nagrodzonym modelu zastosowaliśmy automatyczny mechanizm naszego autorstwa, który jest bardzo funkcjonalny i bezpieczny. Został on opatentowany i zastrzeżony w Alicante w Hiszpanii jako wynalazek i wzór przemysłowy. Należy zauważyć, że mieszkańcy średnich i niewielkich mieszkań chcą mieć w ciągu dnia jak najwięcej przestrzeni, a półkotapczany takie oczekiwania spełniają. Ważne jednak, aby były funkcjonalne i bezpiecznie w użytkowaniu.

Mechanizm, jaki firma zaprezentowała w nowym półkotapczanie zawiera rozwiązania, które gwarantują zarówno łatwą, jak i bezpieczną obsługę mebla.    

Jest to stabilny i usystematyzowany automat do otwierania, który otwiera się praktycznie jednym palcem, ale nie pozwala łóżku samoczynnie opadać i zatrzymuje się w dowolnym położeniu zasugerowanym przez użytkownika. Zastosowano w nim również blokadę jako zabezpieczenie przed niekontrolowanym otwarciem przez dziecko. Przed uruchomieniem należy najpierw zwolnić ukrytą dźwignię.  

Nowoczesny półkotapczan, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązanie to praktycznie pełnowartościowe łóżko oparte na metalowej ramie ze stelażem szczebelkowym. Można stosować w nim standardowe materace o wysokości do 18 cm. Wewnątrz znajdują się pasy spinające do stabilizacji materaca i pościeli. Firma produkuje półkotapczany rozkładające się w poziomie lub w pionie o szerokości łóżek 90, 120 i 140 cm.

– W poprzedniej wersji półkotapczanów z automatem rozkładającym korpus mebla wykonywany był z płyty laminowanej o grubości 16 mm, obecnie wykonujemy go z płyty o grubości 22 mm – wyjaśnia Dorota Rasmus. – Wyeliminowało to konieczność zewnętrznego nawiercenia, co z kolei przełożyło się na estetykę całości i bardziej stabilną pracę mechanizmu. Półkotapczan łatwiej się otwiera i nie wymaga użycia siły.

Największe zainteresowanie podczas targów półkotapczan wzbudził wśród przedstawicieli rynków eksportowych, którzy doceniali funkcjonalność rozwiązania. Obecnie firma produkuje mebel w kolorze białym, białym wysokopołyskowym, Dębie Sonoma, San Remo i Dębie Riwiera.

Autor: Tekst i Fot.: Irena Muszałowska