Komponenty

DODANO: Poniedziałek, 20 marca 2017 | WYDANIE: III/2017

W zgodzie z naturą

  • Tonacje powierzchni konglomeratowych z Essential Collection nawiązują do odcieni kamieni. Fot. Technistone

    Tonacje powierzchni konglomeratowych z Essential Collection nawiązują do odcieni kamieni. Fot. Technistone

  • Wpisujące się w ekologiczny design powierzchnie oferowane są w odcieniach szarości, w beżach i bieli. Fot. Technistone

    Wpisujące się w ekologiczny design powierzchnie oferowane są w odcieniach szarości, w beżach i bieli. Fot. Technistone

Firma Technistone wprowadziła do oferty trzy nowe powierzchnie konglomeratowe, które w 30 proc. złożone są z surowców wtórnych, dzięki czemu materiał ten jest wysoce ekologiczny.

Elegance Eco Nev, Elegance Eco Zen i Elegance Eco Ash – za tymi nazwami kryją się trzy najnowsze wybarwienia powierzchni konglomeratowych, które dołączyły do linii Essential Collection firmy Technistone. Materiały wchodzące w skład tej serii wytwarzane są z selekcjonowanych piasków kwarcowych i krzemionkowych, sprowadzanych wyłącznie z najlepszych światowych złóż, szkła oraz kwarcu, pochodzących z Czech.

Trzy najnowsze powierzchnie konglomeratowe Technistone posiadają wysoką zawartość surowców wtórnych – ich ilość wynosi minimum 30 proc., co sprawia, że są  przyjazne środowisku. Warto zauważyć, że konglomeraty kwarcytowe Technistone posiadają certyfikaty SCS Global Services, przyznawane produktom, które nie emitują szkodliwych substancji do środowiska i których wytwarzanie odbywa się z poszanowaniem praw natury. Najwyższa jakość komponentów tworzących slaby przekłada się na ich doskonałe właściwości, takie jak: podwyższona odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, antyseptyczność, ponadprzeciętna trwałość, niepodatność na zaplamienia, a także nienasiąkliwość.

Ekopowierzchnie konglomeratowe wchodzące w skład Essential Collection dostępne są w kolorach bieli, w beżach i szarości. Slab Elegance Eco Nev stanowi najjaśniejszą propozycję wśród trzech nowości Technistone. Biała powierzchnia wzbogacona drobinkami szkła i kwarcu w czarnej tonacji prezentuje się bardzo neutralnie, doskonale dopełniając nowoczesne, stonowane aranżacje wnętrz. Konglomerat Elegance Eco Zen utrzymany jest w tonacji ciepłych beżów i brązów. Ostatnią, najciemniejszą propozycję wśród nowości Essential Collection stanowi Elegance Eco Ash, utrzymany w szarościach, wzbogaconych grafitowymi drobinkami szkła i kwarcu. Materiał ten, podobnie jak popiół, od którego pochodzi jego nazwa, jest w dużej mierze produktem wtórnym, a jego popielata tonacja idealnie wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne projekty.

Autor: gac