Nowości rynkowe

DODANO: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 | WYDANIE: XI/2017

Na potrzeby meblarzy i przemysłu

  • Dla zachowania bezpieczeństwa transportu kółka dostępne są w wersji bez hamulca i z hamulcem – na zdjęciu z oponkami kauczukowymi.   Fot. Agas

    Dla zachowania bezpieczeństwa transportu kółka dostępne są w wersji bez hamulca i z hamulcem – na zdjęciu z oponkami kauczukowymi. Fot. Agas

  • Różnorodność kolorystyczna i sposób montażu w meblu dają klientowi duże pole doboru.  Fot. Agas

    Różnorodność kolorystyczna i sposób montażu w meblu dają klientowi duże pole doboru. Fot. Agas

Kółka transportowe Amig dostępne w ofercie firmy Agas spełniają oczekiwania pod względem nośności, funkcjonalności i zastosowania, niezależnie od miejsca ich przeznaczenia.

Decydując się na kółka meblowe, zazwyczaj zwraca się uwagę na walory techniczne, natomiast wygląd kółek często schodzi na drugi plan. Nierzadko zapomina się też o dostosowaniu materiałów, z których wykonane są kółka, do podłoża, na którym mają być użytkowane. To może prowadzić do mało estetycznego wykończenia mebli, które dodatkowo powodują rysy i ubytki na podłodze. Dzięki szerokiej ofercie firmy Agas można wybrać kółka, które idealnie odpowiedzą na różne potrzeby klientów.

 

W doborze ważny jest charakter mebla i rodzaj podłoża

Zaadaptowanie kółek transportowych do różnych rodzajów mebli wymaga zwrócenia uwagi na kilka ważnych aspektów. W zależności od zastosowania, do wyboru jest kilka rodzajów, wersji, materiałów i elementów konstrukcyjnych.

– Do łatwego przemieszczania po powierzchniach twardych przeznaczone są gumowe oponki, natomiast na płaszczyzny miękkie, takie jak dywany, dobrze jest wybrać kółka z czarnego lub szarego nylonu – radzi Agnieszka Gilińska z firmy Agas.

Każdy z modeli oferty firmy Agas pozwala dopasować także sposób mocowania do mebla – do dyspozycji są kwadratowe, stalowe płytki z otworami do szybkiego montażu, krótkie i długie trzpienie oraz tuleje. Dla bezpieczeństwa i poprawy komfortu można również wybrać modele z hamulcem. Ta opcja sprawdzi się nie tylko przy meblach w pokoju dziecięcym, ale także w pomieszczeniach, które pełnią jednocześnie kilka funkcji, na przykład salonu z jadalnią. Oprócz spełnienia wymagań technicznych istotna jest estetyka i dostosowanie konstrukcji kółek do wyglądu mebla. Istnieje możliwość ich adaptacji pod względem kolorystyki, jak i poszczególnych elementów konstrukcyjnych do charakteru stołu, fotela czy komody. Kółka transportowe doskonale odnajdą się w nowoczesnych trendach wnętrzarskich. W połączeniu z modnymi szarymi lub beżowymi kolorami czy surowym drewnem mogą odmienić mieszkania, tworząc klimat futurystycznego loftu.

 

Duże kółka na trudnych powierzchniach

Eksploatacja kółek przemysłowych, związana z przemieszczaniem większych ciężarów i częstszym użytkowaniem wymaga od nich skutecznej nośności i wszechstronności stosowania. Różnorodność dostępnych wykończeń jest niewątpliwym atutem kółek, ale w przypadku elementów przemysłowych nie jest tak istotna jak ich strona użyteczna.

Kółka o większej średnicy są niezastąpione w trudnych warunkach – przemieszczanie po nierównej powierzchni, liczne uskoki, a nawet progi powinny zostać pokonane przez kółka transportowe o średnicy powyżej 80 mm, których nośność może wynosić nawet 170 kg. Tego rodzaju kółka stosuje się w miejscach, gdzie wygoda przesuwania po różnorodnym podłożu jest priorytetem. Dodatkowym atutem w przypadku kółek przemysłowych dostępnych w ofercie Agas jest zastosowanie obudowy konstrukcyjnej ze stali nierdzewnej, która umożliwia bezpieczne użytkowanie w warunkach zewnętrznych.

Mniejsze kółka w przypadku niedużych elementów nośnych pomagają ochronić podłoże przed głębszymi uszkodzeniami, związanymi z siłą nacisku. Tutaj szczególnie sprawdzą się kółka z białego poliamidu lub termoplastycznej gumy, które zapewniają także nieinwazyjną, cichą pracę. W większości kółek z oferty firmy Agas w oponkach wykorzystano specjalne łożyska i metalowe felgi, wspierające płynność przemieszczania się po nawet najtrudniejszych podłożach. 

Meble, sprzęt magazynowy i sklepowy wyposażony w kółka transportowe stają się praktycznym wsparciem codziennej pracy, a nierzadko drobnym dodatkiem estetycznym. Wśród produktów firmy można znaleźć między innymi gumowe oponki, małe kauczukowe kółka odporne na ścieranie, jak i te biurowe, nylonowe, które kojarzone są ze stosowania w fotelach. Oferta daje możliwość indywidualnego dopasowania mocowań i materiałów, z których wykonane są kółka transportowe odpowiednio do potrzeb i stawianych wymagań.

Autor: ir