Relacje

DODANO: Piątek, 25 sierpnia 2017 | WYDANIE: VII/2017

Wiele nowości dla meblarzy

 • Ciekawa agenda spotkania oraz piękna pogoda przyciągnęły w tym dniu wielu klientów.

  Ciekawa agenda spotkania oraz piękna pogoda przyciągnęły w tym dniu wielu klientów.

 • Na nowej prowadnicy można zbudować aż cztery wersje szuflad.

  Na nowej prowadnicy można zbudować aż cztery wersje szuflad.

 • Praktycznym rozwiązaniem jest kotwa do montażu listew meblowych na cienkich ściankach działowych.

  Praktycznym rozwiązaniem jest kotwa do montażu listew meblowych na cienkich ściankach działowych.

 • Nóżkę można regulować w granicach 10 mm.

  Nóżkę można regulować w granicach 10 mm.

 • Brzeszczot do tworzyw przyda się zwłaszcza ekipom montażowym podczas realizacji zamówień u klienta.

  Brzeszczot do tworzyw przyda się zwłaszcza ekipom montażowym podczas realizacji zamówień u klienta.

 • Nowy klej przeznaczony jest do łączenia komponentów z trudno sklejalnych tworzyw.

  Nowy klej przeznaczony jest do łączenia komponentów z trudno sklejalnych tworzyw.

Prowadnice, na których można zbudować cztery wersje szuflad, zawias z odwrotną sprężyną, samogwintujące kotwy do wieszania listew meblowych, nóżka meblowa, brzeszczoty i wiele innych nowych rozwiązań przygotowano na tegoroczny cykl dni otwartych w firmie Würth Polska. Nie zabrakło też narzędzi dla cieśli, sektora budowlanego i samochodowego.

Dni otwarte w firmie Würth Polska już na stałe wpisały się w harmonogram wydarzeń branżowych i organizowane są co roku w każdym sklepie w naszym kraju. Jak zwykle towarzyszy im prezentacja dotychczasowej oferty, w tym najnowszych rozwiązań, porady specjalistów danej kategorii grupowej, rabaty na wytypowany asortyment, smaczny poczęstunek i miła atmosfera. W tym roku w sklepie zlokalizowanym w Gdańsku dopisała też pogoda. 22 czerwca był słonecznym, ciepłym dniem, co w połączeniu z dobrze skomunikowaną lokalizacją sprawiło, że frekwencja zaproszonych gości była duża.   

 

Trzystopniowa regulacja siły wypychania

Wiele nowości czekało na klientów w sektorze meblarskim. Po raz pierwszy prezentowane były nowe prowadnice, na których można zbudować różne szuflady.

– Obecnie jako jedyni na rynku mamy prowadnice, na których można zbudować aż cztery systemy szuflad – mówił Robert Pawlaczyk, kierownik ds. rozwoju rynku w dywizji Drewno Würth Polska. – Mogą to być szuflady skrzynkowe lub z bokami metalowymi, obie w wariancie uchwytowym lub bezuchwytowym. Jest to bardzo elastyczny system i w żadnym momencie nie ma problemu z zamianą szuflad na każdą z tych wersji. Nawet w sytuacji, gdy klient już ma prowadnice przykręcone do korpusów i zdecyduje się jednak zamienić szuflady skrzynkowe uchwytowe na szuflady skrzynkowe bezuchwytowe. W takim przypadku prowadnice zostają na swoim miejscu, a wystarczy dokupić specjalny moduł, który jest odpowiedzialny za wypychanie szuflady. Ciekawą rzeczą wyróżniającą nowe prowadnice są moduły, które w wersji bezuchwytowej wypychają szuflady. Mają one trzystopniową regulację siły wypchnięcia.

Firma Würth wprowadziła też do oferty specjalny zawias z odwrotną sprężyną do bezuchwytowego otwierania frontów. Wystarczy front lekko docisnąć, a płynnie i bezgłośnie się otworzy.

 

Mała kotwa do dużych ciężarów 

Ciekawą propozycją na stoisku był nowy system kotew do mocowania listew meblowych. W budownictwie wielorodzinnym spotyka się ścianki działowe o bardzo małej grubości, rzędu 6 cm. Wprawdzie jest ona wykonana z żelbetu, więc twarda, ale jej grubość stwarza problemy przy wieszaniu na niej mebli.

Standardowe, dostępne na rynku kotwy do wieszania mebli o wadze około 100 kg mają długość co najmniej 5-6 cm i średnicę 8 mm. Są więc za długie, aby w takiej ścianie je montować.

– Nasze rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, bo montowanie mebli na tak cienkiej ścianie nie będzie już przeszkodą – tłumaczy Robert Pawlaczyk. – Wystarczy wykonać otwór o średnicy 6 mm i długości 3 cm i taką kotwę wkręcić bezpośrednio w beton. Ma ona specjalnie utwardzony powierzchniowo gwint, więc nagwintowuje przestrzeń w betonie i bardzo mocno dociągnie do niej listwę. Najkrótsza nasza kotwa ma długość 28 mm i nośność około 43 kg. Im kotwa dłuższa, tym nośność wzrasta. Jej długość powinna być dostosowana do ciężaru wieszanych szafek. Na rynku są dostępne kotwy samogwintujące, ale nie spotkałem jeszcze tak krótkich i cienkich.

Kolejną nowością dla meblarzy była regulowana nóżka meblowa do montowania w wieńcu dolnym. Ma ona wysokość 15 mm i możliwość regulacji do 10 mm. Pokazano też nowe mocowania półek. Wprowadzono nową kolorystykę uchwytów – oprócz dostępnej do tej pory barwy srebrno-szarej dołączyła biała i bezbarwna, ale to charakterystyczny kołnierz zwraca szczególną uwagę. Podczas montażu wykazuje zalety usztywniające i stabilizujące cały korpus szafki.

 

Brzeszczoty do cięcia tworzyw

Firma wprowadziła ostatnio do oferty brzeszczoty do noży o szerokości 25 mm, którymi można ciąć tworzywa sztuczne. Wyróżnia je to, że tną gładko, bez jakichkolwiek wyszarpań. Takie podręczne stolarskie narzędzia przydadzą się podczas montażu u klienta mebli lub podłóg, zwłaszcza w sytuacjach, gdy miejsce korygującego przycięcia jest trudno dostępne. Był też brzeszczot z większą podziałką do przycinania różnych elementów drewnianych oraz drewnopochodnych. Zaprezentowano również nowy klej do tworzyw sztucznych, także tworzyw trudno sklejalnych, jak polietylen czy polipropylen oraz do różnych innych materiałów – szkła, aluminium czy stali nierdzewnej.

Autor: Tekst i Fot.: Irena Muszałowska