Technologie

DODANO: Wtorek, 02 stycznia 2018 | WYDANIE: IX/2018

Piła akumulatorowa wydajna jak sieciowa

  • W pile GSA 18 V-32 zastosowano nowy rodzaj rękojeści, która ułatwia wykonywanie wielu nietypowych prac.    Fot. Bosch

    W pile GSA 18 V-32 zastosowano nowy rodzaj rękojeści, która ułatwia wykonywanie wielu nietypowych prac. Fot. Bosch

Nowa akumulatorowa piła szablasta GSA 18 V-32 Professional marki Bosch jest wyjątkowo ergonomiczna i dysponuje wysoką mocą, dzięki której narzędzie stanowi dobrą alternatywę dla modeli sieciowych.

Patrząc na nową piłę szablastą GSA 18 V-32, na plan pierwszy wysuwa się jej zmieniony profil. Producent wyposażył narzędzie w nową rękojeść, która w przeciwieństwie do klasycznej rękojeści zamkniętej umożliwia wygodne trzymanie urządzenia w wielu pozycjach, także w sytuacjach nietypowych lub wymagających dłuższej pracy. Piła wyposażona jest też w aktywny system tłumienia drgań – zintegrowany w obudowie przekładni ciężarek przeciwdziała w sposób ciągły siłom masowym, dzięki czemu narzędzie wykazuje najniższy poziom drgań w swojej klasie. Praktycznym rozwiązaniem jaki tutaj zastosowano jest ruch oscylacyjny brzeszczotu, który zapewnia szybkie tempo pracy. Piła posiada regulację prędkości skokowej, dzięki czemu można dostosować ją do właściwości obrabianego materiału. Wyposażono ją również w system łagodnego rozruchu, umożliwiający precyzyjne nacinanie. Dodatkową zaletą piły szablastej jest system beznarzędziowej wymiany brzeszczotów, który można wygodnie obsługiwać także w rękawicach – po obróceniu dużego pierścienia przy nasadzie otwiera się uchwyt SDS, co umożliwia bezproblemowe wyjęcie brzeszczotu. Ponadto narzędzie wyposażono w metalowy hak, który pozwala na jego odwieszenie między kolejnymi etapami pracy.

Akumulatorowa piła szablasta GSA 18V-32 Professional jest standardowo wyposażona w dwa brzeszczoty, ładowarkę i akumulator o pojemności 5,0 Ah.

 

 

Autor: ir