Temat z bliska

DODANO: Środa, 12 grudnia 2018 | WYDANIE: XII/2018

Hamowanie w dowolnym momencie

Zawiasy z serii Metalla+ łączą najnowsze rozwiązania techniczne z najwyższą jakością. Wyróżnia je między innymi unikalna i niepowtarzalna budowa hamulca umożliwijąca hamowanie w dowolnym momencie.

Jednym z elementów, który potwierdza innowacyjność nowych zawiasów Metalla+, jest hamulec. Zaprojektowane od podstaw, unikatowe, opatentowane rozwiązanie pozwala hamulcowi działać już nawet przy minimalnym otwarciu drzwi. Na tym nie kończą się nowatorskie pomysły zastosowane w zawiasach Metalla+. Kolejnym jest zmniejszenie rozmiarów samego mechanizmu. To pozwoliło stworzyć rozwiązania z hamulcem, które można zastosować w przypadku ograniczonego miejsca, jak zawiasy do drzwi równoległych.
– Dodatkowym atutem jest nowy design. To on sprawia, że nasz produkt wyróżnia się na tle innych, konkurencyjnych zawiasów – głównie za sprawą klasycznej elegancji i łatwości użytkowania – podkreśla Michał Kichler, ekspert do spraw okuć meblowych w firmie Häfele.
Kolejna zaleta wiąże się z budową mechanizmu umożliwiającego montaż zawiasu Metalla+. Dzięki nowej dźwigni cała operacja wypinania go jest prostsza i bardziej intuicyjna. Piktogramy umieszczone na obudowie precyzyjnie pokazują, w jakim kierunku można regulować urządzenie. Dzięki tym cechom z zamontowaniem nowych zawiasów poradzi sobie zarówno wykwalifikowany stolarz, jak i przeciętny użytkownik. Całości dopełniają dedykowane zaślepki.
Konstruktorzy Häfele poświęcili również wiele uwagi trwałości nowych produktów.
– Zawiasy Metalla+ zostały bardzo starannie przebadane. Bez problemu wytrzymują 80 tysięcy cykli otwierania i zamykania. To w przypadku przeciętnej szafki oznacza 20 lat ciężkiej pracy bez kłopotów – podkreśla Michał Kichler.Zawiasy są oferowane w komplecie z wszytkimi niezbędnymi elementami mocującymi – zarówno do montażu z wcześniejszym nawiercaniem, jak i montażu na wkręty do płyt wiórowych.

Autor: gac