Temat z bliska

DODANO: Wtorek, 16 stycznia 2018 | WYDANIE: XI/2017

Klasyczne czerń i biel

  • Czarne uchwyty z białymi, porcelanowymi wstawkami proponowane są szczególnie do mebli kuchennych w stylu angielskim.

    Czarne uchwyty z białymi, porcelanowymi wstawkami proponowane są szczególnie do mebli kuchennych w stylu angielskim.

  • Wiele rozstawów ułatwia dopasowanie uchwytów do frontów o różnych szerokościach.

    Wiele rozstawów ułatwia dopasowanie uchwytów do frontów o różnych szerokościach.

  • Wiele rozstawów ułatwia dopasowanie uchwytów do frontów o różnych szerokościach.

    Wiele rozstawów ułatwia dopasowanie uchwytów do frontów o różnych szerokościach.

Na rynku meblarskim coraz częściej pojawiają się kolekcje z białymi i szarymi frontami w różnych połyskach, a także odpowiadające im akcesoria.

Stanowiące jeden z popularnych trendów kolorystycznych czerń i biel od kilku sezonów wiodą prym w akcesoriach meblowych, a dokładniej mówiąc w kolekcjach uchwytów. Można było to zaobserwować między innymi podczas tegorocznych targów Furnica, gdzie na stoisku firmy Domino te dwa kolory obejmowały zdecydowaną większość asortymentu.

– Staraliśmy się pokazać różne strony czerni i bieli, a także połączenia tych dwóch kolorów – mówił w Poznaniu Adam Laskowski, przedstawiciel firmy. – Mamy tutaj ciekawą kolekcję przeznaczoną do mebli kuchennych, szczególnie wykonanych w stylu angielskim. Są to czarne uchwyty stalowe, malowane proszkowo na kolor czarny, ze wstawkami z białej porcelany.

Uchwyty, o których mówił przedstawiciel to modele dwupunktowe U0853, U0850, U0861 oraz U0857. Każdy z nich ma inną wstawkę porcelanową znajdującą się w środkowej części, w tak zwanym pochwycie – w kształcie dekoracyjnego rombu, owalu bądź prostokąta. Pierwsze trzy modele dostępne są w rozstawie 128 mm, model U0857 w rozstawie 96 mm. Każdy z nich można zestawić z gałką odpowiadającą wzorniczo uchwytowi dwupunktowemu. Owe gałki to modele G0860, G0857 oraz G0861. Innym sposobem na dopasowanie uchwytu czarno-białego i gałki są modele G5026, G5026B, G5117, G5118, G5122 i G5027. Są to gałki w całości czarne, ale każda z nich ma inny profil – małą lub większą kulę, kulę lekko spłaszczoną, bardziej spłaszczoną aż po płaski profil. Tym samym konfiguracja uchwytu i gałki zwiększa się po wielokroć. 

– Wcześniej mieliśmy uchwyty dwupunktowe do mebli angielskich w rozstawie 96 mm, ale obecna wersja 128 mm jest praktyczniejsza i pozwala na bardziej swobodne i ergonomiczne operowanie uchwytem – tłumaczył przedstawiciel.

Firma pokazała też inne kolekcje czarne i białe, w tym nowy model U0616 oferowany w kolorze czarnym i białym oraz rozstawach 128, 160 i 192 mm. Są to uchwyty znalowe, malowane proszkowo. Białe mają wykończenie w połysku, czarne w macie. Model ma linearny, prostokątny kształt z mocno rozszerzonymi końcami. Taki sam profil ma też nowy model U0651 dostępny w kolorze czarnym i w rozstawie 224 i 256 mm, co pozwala wraz z modelem U0616 dopełnić wzornicze aranżacje mebli kuchennych. Na ekspozyturach były i inne modele czarne i białe, ale warte uwagi były też wieszaki w barwach czarnych i białych.      

– Czarne i białe wieszaki są także naszym nowym asortymentem i wiążemy z nimi dużą nadzieję – mówił Adam Laskowski. – Na rynku jest zbyt mało takich produktów i chcemy się w tę niszę wstrzelić. Są to wieszaki wykonane ze znalu i malowane proszkowo.

Autor: Tekst i Fot.: Irena Muszałowska