KRION – więcej możliwości aranżacji

KRION – więcej możliwości aranżacji

Twardy jak kamień, ale ciepły jak drewno. Super wytrzymały, a jednak łatwy w obróbce. W pełni funkcjonalny, ale zarazem piękny. Materiał kompozytowy KRION, bo o nim mowa pozwala na tworzenie pojedynczych mebli i zabudów meblowych, ale również umywalek i brodzików, a nawet całych elewacji. Co dokładnie można z niego wykonać? I dlaczego warto po niego sięgnąć w aranżacji wnętrz prywatnych i publicznych?

Kompozyty, czyli materiały składające się z minerałów połączonych twardymi żywicami coraz częściej pojawiają się w propozycjach architektów i projektach wnętrz. Dlaczego? Bo łączą w sobie walory różnych materiałów.

Kompozyty są twarde jak kamień, ale znacznie łatwiejsze w pielęgnacji niż marmury i granity i nie tak wrażliwe na działanie kwasów owocowych. Między innymi dlatego świetnie sprawdzają się np. jako blaty. Są ciepłe jak drewno, ale odporne na działanie wilgoci i wody. Mogą być więc stosowane w przestrzeniach mokrych np. łazienkach. Występują w równie bogatej palecie kolorystycznej jak płyty laminowane, ale są znacznie szlachetniejsze i bardziej eleganckie, a do tego łatwe w obróbce i formowaniu, co pozwala na tworzenie fantazyjnych form i brył. – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu firmy REJS, która jest wyłącznym dystrybutorem należącej do Grupy Porcelanosa marki KRION.

A to nie wszystko!

Wiele zastosowań – do kuchni, łazienki, biura i recepcji

Kompozyty KRION można wykorzystać w najróżniejszych przestrzeniach i zastosowaniach. Kojarzymy je głównie z kuchnią. Tu często pojawiają się jako blaty w niewidoczny sposób połączone ze zlewozmywakami (służą do tego specjalne kleje), a także jako okładziny ścienne między szafkami górnymi i dolnymi. Są bardzo higieniczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. I mowa tu nie tylko o powierzchownych zabrudzeniach. W przypadku zarysowania czy przypalenia kompozyt można łatwo zeszlifować przywracając mu pierwotny wygląd. Można również wtopić w niego oświetlenie ledowe, a przez to zapewnić sobie wyjątkowy efekt estetyczny.

Równie chętnie Solid Surface KRION wykorzystywany jest w łazienkach. Można z niego wykonać brodziki i kabiny prysznicowe, ale również zupełnie odporne na wodę blaty przy umywalkach. Ultra gładka, pozbawiona porów powierzchnia sprawia, że kompozyty są materiałem antyseptycznym. Nie rozwijają się na nich ani bakterie, ani grzyby, więc chętnie wykorzystuje się je w hotelach, obiektach medycznych, gabinetach kosmetycznych i odnowy. Tu pojawiają się na ladach recepcyjnych, ale też w gabinetach zabiegowych czy toaletach.

Na ściany szczególnie polecane są proponowane przez KRION panele mineralne Fitwall. Doskonale naśladując naturalne drewno, beton, tkaniny i skały zapewniają niesamowity efekt estetyczny, a jednocześnie pozwalają szybko (montaż jest bardzo prosty) odmienić wnętrze. Oferta paneli obejmuje: 4 serie dekorów i 9 wzorów w kilku odcieniach.

Jeszcze ładniej, jeszcze bezpieczniej

Warto dodać, że kompozyty KRION są uznawane za trudnopalne i mają właściwości samogaszenia. Sklasyfikowane zgodnie z UNE-EN 13501 w Euroklasie B-s1-d0, spełniają wymagania normy USA Class A, więc z powodzeniem mogę być stosowane w obiektach użyteczności publicznej.

Proponowane są w szerokiej i bogatej palecie kolorystycznej. Są wśród niej wzory jednobarwne, ale też odcienie perłowe i z delikatnymi deseniami. Co ważne, w odróżnieniu od płyt drewnopochodnych, materiały kompozytowe są uznawane za przyjazne dla środowiska. Składają się w 2/3 z naturalnych minerałów połączonych niewielką ilością żywicy. Można je poddawać recyklingowi i wielokrotnie odnawiać, a więc przedłużać ich żywotność bez konieczności wymiany i tworzenia niepotrzebnych odpadów.

~materiały prasowe