Kuchnia ZAJC inspirowana designem lat 50.

Kuchnia ZAJC inspirowana designem lat 50.

Wykonana na zamówienie kuchnia charakteryzuje się ciepłym w odbiorze minimalizmem oraz pełnym balansem formy i funkcji. Naturalna kolorystyka, materiały zaczerpnięte z natury oraz łagodnie zaokrąglony kształt wyspy kuchennej, inspirowany jest powracającym designem lat 50.

Nowoczesność z duszą

Kuchnia sąsiadująca z salonem sięga po charakterystyczne dla lat 50.tych obłości, by zaprezentować je w zupełnie nowej odsłonie.  Granicę kuchni wyznacza wyspa, która jest też najbardziej charakterystycznym elementem zabudowy. Zawdzięcza to zaokrąglonym końcom oraz dwóm nogom o okrągłym przekroju, dzięki którym zyskuje wizualną lekkość i współczesnego ducha. Tak efektowny mebel przyciąga wzrok i skupia na sobie całkowitą uwagę, stanowiąc główną ozdobę przestrzeni kuchennej. Natomiast pozostałą część kuchni zaprojektowano jako jednolitą zabudowę meblową poprowadzoną tylko na jednej ze ścian.

Szlachetne wykończenia

Kuchnia wykończona jest fornirem dębowym o szczotkowanej teksturze i stonowanej kolorystyce, co wprowadza do wnętrza stylistyczny ład i harmonię. Meble są równie reprezentacyjne jak przyjazne użytkownikom. Sama wyspa, na której ulokowano strefę roboczą, oferuje również dużo miejsca do przechowywania, także w zaokrąglonych narożnikach.  Z kolei w wysokiej zabudowie ukryte zostały wysokiej sprzęty AGD oraz przejście do spiżarni.

Design lat 50.

Zaokrąglone kształty mebli doskonale wpisują się w eleganckie i stylowe aranżacje wnętrz, sięgając po inspiracje do stylistyki lat 50. Funkcjonalność, wygoda i miły dla oka wygląd wyróżniały elementy wyposażenia z tej epoki, w której dążono do wypracowania formy idealnej, łączącej atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością i ergonomią. Charakterystyczne dla połowy dwudziestego wieku kształty, kolory i materiały powracają dziś we współczesnej odsłonie, dodając wnętrzom wyrafinowanego charakteru oraz lekkości. Płynne linie mebli mogą łagodzić surowość minimalistycznych czy bardzo nowoczesnych przestrzeni, wprowadzając do nich subtelną grę form i ciepło.

Wnętrza z zaokrąglonymi meblami często wydają się bardziej przyjazne i zapraszające, co jest kluczowe w stworzeniu atmosfery luksusu i komfortu. Dodatkowo, harmonijne łuki i okręgi mogą sprzyjać przepływowi energii w przestrzeni, co jest cenione nie tylko w kontekście funkcjonalnym, ale również wizualnym. Projekt wnętrza: arch. Małgorzata Furtas. Więcej informacji o modelu kuchni:  www.zajc.pl

~materiały prasowe