Organic design ulubionym trendem wśród projektantów

Organic design ulubionym trendem wśród projektantów

Meble o organicznych formach na dobre zagościły wśród ulubionych produktów wybieranych przez architektów i projektantów. Choć trend będący nawiązaniem do wzornictwa lat 80. powrócił do łask już kilka lat temu,  wciąż znajduje rzesze wielbicieli, a producenci stale starają się odpowiadać na związane z nim zapotrzebowanie konsumentów.

Inspiracją stojącą za organicznym wzornictwem są subtelne, opływowe formy, które możemy zaobserwować w naturze. Największa popularność kultowego trendu przypada na lata 70. i 80., gdy designerzy znudzeni estetyką minimalizmu, zaczęli tworzyć meble o obłych formach i odważnych kolorach. Również teraz po latach królowania stylu skandynawskiego, poszukujemy odmiany i różnorodności. Ponadto, zaokrąglone kształty wywołują w nas poczucie bezpieczeństwa i komfortu, które są niezbędne do stworzenia przytulnej atmosfery we wnętrzach. 

Fot. Nobonobo

Doskonałym przykładem wzornictwa organicznego jest propozycja od marki Nobonobo – fotel FULU, zaprojektowany przez Davida Girelli. Inspiracją stojącą za projektem były kamienie wyrzucane na brzeg przez morze czy ocean. Ich nieregularne, opływowe kształty niosą komfort i spokój dla oka. FULU to oda do natury i wieloletniego procesu wygładzania skał przez wodę.

O projektancie

David Girelli pochodzi ze Szwajcarii, ale na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii. W 2019 roku założył multidyscyplinarne biuro projektowe Girelli Studio, które koncentruje się na wzornictwie przemysłowym, projektowaniu produktów i doradztwie projektowym. Girelli szybko zyskał miano wschodzącej gwiazdy, która błyskawicznie zyskuje sławę w całej Europie. Jego projekty nawiązują do skandynawskiego designu, ale wyróżniają się dzięki eleganckim, współczesnym elementom. Minimalistyczny styl Girelli charakteryzuje m.in. wykorzystanie jasnych, teksturowanych tkanin i skór, a także zazębiające się, geometryczne kształty produktów.

~materiały prasowe