Branża meblarska w końcu spotkała się na SICAM

Branża meblarska w końcu spotkała się na SICAM

Dwunasta edycja SICAM, która odbyła się w Pordenone w dniach 12-15 października odniosła sukces, który przewyższył najbardziej optymistyczne prognozy.

Ponad 540 wystawców z Włoch i 28 innych krajów było prawdziwym potwierdzeniem siły sektora komponentów i akcesoriów dla przemysłu meblarskiego, który rozwijał się w latach 2020-2021, a nawet zintensyfikował swoje zdolności projektowe i produkcyjne.

Wszyscy bardzo chcieli spotkać się ponownie na targach: zobaczyć się i stanąć twarzą w twarz, wymienić się pomysłami i ocenić projekty. Rzeczywiście, o to właśnie chodzi w targach. A w SICAM stało się to łatwe, z uwagą zwróconą na wszystkie wiodące światowe rynki. Przybyli profesjonaliści z branży meblarskiej z 97 krajów poza Włochami, reprezentujących ponad 7200 firm. 66% pochodziło z Włoch, a 34% z zagranicy. Ta powszechna reprezentacja była trudna do wyobrażenia w tygodniach poprzedzających wydarzenie ze względu na wszystkie ograniczenia nałożone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii, a międzynarodowe rozkłady lotów wciąż są dalekie od poziomów z 2019 roku.

A jednak wiele firm w nas uwierzyło i zainwestowało z nami – wyjaśnił Carlo Gobbi, założyciel i organizator SICAM. Byli na bieżąco z sytuacją rynkową i mieli prawdziwą chęć powrotu na osobiste targi, mając świadomość, że w tym formacie można namacalnie rozwinąć nowy biznes. – dodaje.

Według wszystkich relacji atmosfera w poszczególnych halach była podobna do tej obserwowanej w czasach przed pandemią i była zauważalna wyraźna powrotu do normalnej pracy, z jeszcze większą intensywnością.

W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, prawdą jest, że ci, którzy przybyli do Pordenone i zdecydowali się osobiście wziąć udział w SICAM, mieli bardzo satysfakcjonujące doświadczenia – ujawnił Carlo Gobbi. – Liczba zgłoszeń do powrotu w 2022 r. otrzymanych na imprezie wyraźnie to potwierdza. To nie my sami nagłaśniamy, ale działania samych firm pokazują nam, czy impreza działa, czy nie.

Targi organizowane osobiście w tym początkowym okresie ożywienia wyraźnie pokazały, że świat biznesu nie może obejść się bez tego uświęconego tradycją narzędzia, które wciąż jest tak aktualne i ważne.

Branża meblarska ma już zaplanowane kolejne spotkanie z globalnym światem biznesu w Pordenone. Przyszłoroczny termin wyznaczono na 19-21 październik 2022 r.

~kafal