CIFM / interzum guangzhou 2022 w kierunku zrównoważonego rozwoju

CIFM / interzum guangzhou 2022 w kierunku zrównoważonego rozwoju

Targi CIFM/interzum guangzhou wraz z China International Furniture Fair (CIFF) zaprezentowały w tym roku cały łańcuch wartości, innowacyjne rozwiązania, pomysły i trendy, które koncentrują się na zrównoważonej produkcji.

Zakończone 29 lipca targi CIFM//interzum guangzhou 2022, zgromadziły ponad 1100 firm – w tym blisko 200 międzynarodowych marek. Wśród nich nie zabrakło światowych graczy, takich jak: Albrecht Bäumer, Alvic, Boyteks, Cinetto, Decospan, DewertOkin, FGV, Henkel, Hyundai L&C, IMA Schelling Group, Impress, Interprint, Italiana Ferramenta, Jowat, Kastamonu, Kronospan, Lalan Eco-Latex, Lamigraf, Leitz, Lien’A, Linak, LX Hausys, Paolino Bacci, Pfleiderer, Rehau, Repon, Schattdecor, Simalfa, Sugatsune, Surteco, Swiss Krono, Titus i Wemhoner. Z kompleksową ofertą technologii, systemów, komponentów do produkcji mebli zapoznało się blisko 140 000 branżowych gości.

Jako wiodące azjatyckie targi branży maszyn do obróbki drewna, produkcji mebli i wyposażenia wnętrz, CIFM/interzum guangzhou nie tylko dąży do stworzenia międzynarodowej platformy handlowej, ale także naszą misją jest promowanie zrównoważonego rozwoju branży na przestrzeni lat – powiedział Keith Tsui, dyrektor zarządzający Koelnmesse w Chinach.

To właśnie zrównoważony rozwój był osią targowych prezentacji, a także wydarzeń towarzyszących. Targi CIFM/interzum guangzhou, postrzegane jako wizytówka azjatyckiego ekosystemu meblarskiego, obejmują cały łańcuch dostaw, od projektowania mebli po sprzęt, materiały wykończeniowe, akcesoria tapicerskie, produkty i panele z drewna, kleje i powłoki, a także maszyny do obróbki drewna i akcesoria tapicerskie. Ponadto CIFF Faza II dedykowana dla biura skupiła się na nowych typach przestrzeni roboczych, przestrzeni publicznych i komercyjnych poprzez pokazanie gotowych mebli.

Targi CIFM / interzum mają nieocenioną rolę w zakresie kreowania kierunków rozwoju rynku chińskiego. Wiedza ta jest bezcenna dla wszystkich zainteresowanych wejściem na ten rynek. A tych jest coraz więcej. Z myślą o nich zorganizowano VSIL@Forum i VSIL@Gallery – Laboratorium Estetyki Materiałów z nowatorskim formatem wystawy i koncepcją kuratorską, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia. Podczas Forum, eksperci z Schattdecor, Rehau, Henkel, Sugatsune, Linak, WGSN i Haute Innovation, podkreślali znaczenie produktów i procesów, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, praktyczności, elastyczności i jakości. Podczas tego strategicznego panelu doradczego eksperci podzielili się z uczestnikami z całego świata kwestiami zrównoważonego rozwoju firm i produktów, napotykanych problemów technicznych, innowacji projektowych i najnowocześniejszych trendów.

Ciekawym urozmaiceniem tegorocznej edycji targów CIFM/interzum był plebiscyt “20 PLUS 20 Annual List” – czyli doroczna nagroda przyznawana za wybitne osiągnięcia i przełomowe rozwiązania w kategorii akcesoriów meblowych.

Spośród wielu nominacji wybrano 20 najlepszych produktów 20 PLUS 20 Outstanding Furniture Accessories Award 2021-2022. Zwycięskie produkty wyróżniały się innowacyjnością, trwałością, bezpieczeństwem i funkcjonalnością.

Jestem podekscytowany, widząc, jak wiele firm opracowuje produkty i materiały w innowacyjny i świadomy sposób. W przyszłości chciałbym, aby nagroda 20 PLUS 20 nadal koncentrowała się na nowych rozwiązaniach oraz nowych sposobach prezentacji produktów i materiałów, aby jeszcze więcej firm nominowało swoje wyjątkowe produkty – mówi Dick Spierenburg, ekspert-konsultant i juror konkursu.

Kolejna edycja CIFM/interzum guangzhou odbędzie się w dniach 28-31 marca 2023 roku. Więcej informacji na stronie www.interzum-guangzhou.com

~gac