Duży sukces targowy w jubileuszowym roku

Duży sukces targowy w jubileuszowym roku

Dla firmy Libro targi Meble Polska jak zwykle były bardzo udane. Obfitowały w wiele inspirujących spotkań, służyły zebraniu opinii o premierowych kolekcjach, a przede wszystkim były okazją do świętowania 30-lecia firmy.

Targi w Poznaniu dla firmy Libro, czołowego polskiego producenta mebli tapicerowanych, są ważnym punktem w kalendarzu branżowych wydarzeń. Są one skoncentrowane głównie na polskim rynku i rynkach wschodnich, a firma Libro gros swojej produkcji kieruje właśnie na rynek krajowy. Dlatego w Poznaniu Libro wystawia się od wielu lat, a targi Meble Polska służą nie tylko przedstawieniu nowości produktowych, ale również sondowaniu produktów, zebraniu opinii.
Tegoroczne wystąpienie targowe Libro było bardzo udane, z wielu względów. Stoisko, zlokalizowane po raz pierwszy na antresoli w hali nr 6 (poprzednio przez cztery edycje Libro wystawiało się na antresoli w hali nr 3A), przez wszystkie dni targowe było odwiedzane przez najważniejszych partnerów handlowych, przyjaciół i sympatyków polskiego producenta.
Targowa ekspozycja obejmowała ponad 10 nowych modeli, wszystkie ubrane w nowe tkaniny.


– Wszystkie nowe modele to prototypy, a decyzje wdrożeniowe będą zapadały po targach – mówi Grzegorz Kalinowski, dyrektor handlowy Libro. – Targi Meble Polska, oprócz stricte handlowego charakteru, są dla nas opiniotwórcze. Mają na celu sondowanie produktów, zbieranie opinii. Jeśli są uwagi, to staramy się je wprowadzać na etapie produkcji. Prezentowane przez nas nowości targowe zostały bardzo dobrze przyjęte i – co zdarza się bardzo rzadko – wszystkie prezentowane modele zostaną wdrożone do produkcji i znajdą się w ofercie handlowej Libro. Również prezentowane nowe kolekcje tkanin bardzo podobały się kupcom.
Oprócz premierowych pokazów, znaczącą część ekspozycji stanowiły meble z bieżącej oferty, na które jak zwykle nie brakło zamówień.
Podczas targów nie zabrakło również działań i akcentów przypominających o 30-leciu firmy. Rocznica ta była okazją, aby wyróżnić najlepszych partnerów biznesowych, którzy przez szereg lat znacząco przyczynili się do zbudowania aktualnej pozycji firmy Libro na rynku. Odwiedzających jej stoisko targowe już przy wejściu „witała” sofa namalowana przez współczesnego artystę malarza Roberta Listwana, która to w formie miniatury była wręczana partnerom.
– Reprezentanci wyróżnionych firm otrzymali z rąk właściciela i jednocześnie założyciela firmy Marka Liberackiego pamiątkowe statuetki z podziękowaniem – mówi Grzegorz Kalinowski. – Statuetka składała się m.in. z miniaturowej repliki sofy-obrazu namalowanego na kanapie przez Roberta Listwana.


Trzeba przyznać, że chyba nikt nie mógł przejść obojętnie obok tej oryginalnej sofy. Odważny i nietuzinkowy projekt, choć technologicznie skomplikowany, będzie z pewnością wdrożony do stałej produkcji i oferty Libro.
Targi Meble Polska zarówno pod względem handlowym, jak i wizerunkowym były udane, choć jak przyznają przedstawiciele firmy Libro, frekwencja na stoisku była mniejsza niż się tego spodziewano.
– Można było zauważyć, że miniona edycja targów Meble Polska była zdominowana przez napływające niepokojące wieści dotyczące postępującej epidemii koronawirusa – mówi Grzegorz Kalinowski. – Oceniamy, że głównie z tego powodu frekwencja na stoisku była niższa o około 20 proc. od tej z lat ubiegłych. Szczęściem w tym wszystkim jest to, że targi w ogóle się odbyły. Gdyby termin targów przypadał dwa tygodnie później, z dużym prawdopodobieństwem zostałyby odwołane.

TEKST: Małgorzata Gackowska
fot.: Libro