Hettich rozbudowuje moce produkcyjne

Hettich rozbudowuje moce produkcyjne

Firma Hettich rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej w swojej głównej siedzibie w Kirchlengern/Bünde. W nowobudowanej fabryce produkowane będą prowadnice do szuflad oraz same szuflady.

Inwestycja w wysokości 30 milionów euro pozwoli na stworzenie multifunkcyjnej hali produkcyjnej o powierzchni 23 500 metrów kwadratowych. Prace związane z przygotowaniem do rozpoczęcia budowy nowego budynku „C3” rozpoczęły się pod koniec 2021 roku. W czerwcu 2022 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie budowy oraz uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Według planu pierwsze produkty powinny zejść z taśmy produkcyjnej w drugim kwartale 2023 roku. Logistycznie nowa hala zostanie połączona z sąsiednim budynkiem „C2”. W Kirchlengern zatrudnionych jest aktualnie niemal 2900 pracowników. Rozbudowanie mocy produkcyjnych gwarantuje po pierwsze utrzymanie i powiększenie zatrudnienia, a po drugie otwiera nowe możliwości, i tym samym zabezpiecza przyszłość całego przedsiębiorstwa.

W Kirchlengern/Bünde powstaje nowa hala produkcyjna grupy Hettich. Fot. Hettich

– Nowa hala mutlifunkcyjna umożliwia nam zwiększenie mocy produkcyjnych w kolejnych latach. – wyjaśnia Michael Lehmkuhl, dyrektor zarządający w Hettich Kirchlengern. Korzystając z najnowszych maszyn produkcyjnych będziemy mogli jeszcze szybciej realizować zamówienia na różnego rodzaju systemy szuflad. Jednocześnie zapewnimy naszym współpracownikom atrakcyjne otoczenie i warunki pracy. – dodaje Michael Lehmkuhl.

Firma Hettich to firma rodzinna, zarządzana aktualnie przez czwarte pokolenie rodziny Hettich. Budowa nowej hali to wyraz uznania dla tradycji i historii firmy w Niemczech. Aby symbolicznie to podkreślić wraz z kamieniem węgielnym w fundamenty nowej hali wmurowana została także kapsuła czasu. We wspomnianej kapsule znalazły się między innymi życzenia od rodziny Hettich oraz pracowników z całego świata. Tradycje rodzinne to symboliczne podwaliny, na których wzniesiona będzie nowa hala produkcyjna.

Rozwój przedsiębiorstwa dla kolejnych generacji to dla firmy Hettich bardzo ważny aspekt.  Z tego powodu kilka miesięcy temu do grupy Hettich dołączyła nowa firma. Hettich NewCo GmbH zarządzany jest wspólnie przez kolegów, którzy w Hettich się kształcą i przygotowują do zdobycia uprawnień zawodowych. To właśnie oni przygotowali kapsułę czasu.

Budowa nowej hali produkcyjnej to jasny dowód na długoterminowe planowanie i zarządzanie w grupie Hettich. Także przy tej inwestycji Hettich kładzie ogromny nacisk na zrównoważony rozwój oraz aspekty ekologiczne. Zastosowane rozwiązania będą znacznie wykraczać poza podstawowe wytyczne związane z zaopatrzeniem w energię. To wkład w odpowiedzialne ekologicznie podejście do produkcji przemysłowej. Oprócz częściowo zielonych fasad oraz dachów firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznej.

~kafal