Inspiracje w realu

Inspiracje w realu

Masa udanych spotkań, wymienionych opinii i wiele nowości. Kolejna odsłona Warsaw Home & Contract już za nami. Stoisko firmy Proform & Lumatech zachwyciło gości, wyrabiając sobie markę jednej z najchętniej odwiedzanych przestrzeni wystawienniczych.

Zainteresowanie prezentowaną ofertą przerosło wszelkie oczekiwania i dało potwierdzenie, że wrażliwość i wzornictwo stoją na piedestale uczestników: projektantów, architektów, producentów, dystrybutorów, przedstawicieli branży HoReCa i nieruchomości, a także klientów indywidualnych.

Ze świetnym przyjęciem spotkała się nowa kolekcja paneli 3D i frontów meblowych w nowych wariantach wykończeń, w podziw wprawiała nowa w ofercie kolekcja płyt meblowych hiszpańskiej firmy Alvic, niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się także materiały tapicerskie i obiciowe firmy Continental, a prawdziwym przebojem był kącik akustyczny wykonany z użyciem elementów IMI.

W podziw wprawiła kolekcja Alvic, która stanowi doskonałą inspirację i dostarcza rozwiązań dla każdego projektu dekoracyjnego i architektonicznego.
Fot. Proform&Lumatech

Innowacje, design i zrównoważony rozwój z Alvic

ALVIC to hiszpańska firma o globalnym zasięgu, lider w produkcji wysokiej jakości paneli i komponentów meblowych dla przemysłu meblarskiego i dekoracyjnego. Obecny w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, z autorskimi kolekcjami LUXE, ZENIT i SYNCRON, które są unikalne na rynku światowym.

ALVIC przez wiele lat opracował własne technologie produkcji i konfekcjonowania płyt meblowych. Pionierskie podejście polega na własnej technologii nakładania i obróbki warstw na powierzchnie, najwyższej jakości zastosowanych komponentów, które zapewniają unikalne właściwości mechaniczne. Ogromnym atutem są także elementy dekoracyjne, w tym unikalne dekory, motywy i kolorystyka.

Biznesowe rozmowy trwały przez wszystkie dni targów. Fot. Proform&Lumatech

W kolekcji ALVIC firma Proform posiada gamę produktów: od zdecydowanych kolorów, delikatnych motywów, po naturalne wzory. Wszystkie produkty to  innowacyjne, charakteryzujące się wysoką jakością rozwiązania, które nadają się do każdego projektu.

To, co czyni produkty wyjątkowymi, to fakt, że są one wytwarzane innowacyjnymi technologiami w trzech unikalnych kolekcjach LUXE – pełen połysk, ZENIT – pełny mat, dodatkowo z powierzchnią no-fingerprint oraz SYNCRON – deseń synchronicznie spójny do struktury płyty.

Na targach zaprezentowano również unikalną kolekcję produktów IMI Surface Design oraz profesjonalne rozwiązania akustyczne w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Fot. Proform&Lumatech

Każda z tych kolekcji zapewnia produktom niezwykłe właściwości fizykomechaniczne, które w zabudowie i zastosowaniu w dekoracjach nadają końcowym produktom wysoką jakość i odporność, gwarantowaną testami. Oferują również unikalne wzornictwo.

Akustyka i unikalne struktury betonowe IMI

Na Warsaw Home & Contract zaprezentowano unikalną kolekcję produktów IMI Surface Design oraz profesjonalne rozwiązanie akustyczne – z redukcją czasu pogłosu w klasie A – w specjalnie zbudowanej komorze z płyt akustycznych IMI. Prezentacja okazała się udanym i ciekawym rozwiązaniem.

Zainteresowaniem cieszyły się również materiały tapicerskie i obiciowe firmy Continental. Fot. Proform&Lumatech

Płyta akustyczna IMI jest dedykowana na okładziny ścienne oraz do mebli, dzięki czemu istotnie można zredukować niekorzystne efekty pogłosu w pomieszczeniach, w szczególności w pomieszczeniach wyposażonych w dużej części w twarde powierzchnie, np. meble z płyty. Lumatech edukuje projektantów w zakresie rozwiązań akustycznych i pozwala na projektowanie dla „ucha”, zwiększając komfort akustyczny w projektowanych pomieszczeniach.
W ofercie IMI Surface Design znaleźć można płyty dekoracyjne o estetyce industrialnej, takie jak: „imi-beton”, czyli imitację betonu, „imi-rost” o zardzewiałej powierzchni oraz „imi-altholz” o efekcie postarzałego drewna.

Ze świetnym przyjęciem spotkała się kolekcja paneli 3D i frontów meblowych w nowych wariantach wykończeń. Fot. Proform&Lumatech

Produkty z grup IMI Surface Design charakteryzują się doskonałym wyglądem i unikatowością (każdy metr kwadratowy oferowanych płyt jest inny i niepowtarzalny). Dostępne są na różnych nośnikach (płyty MDF, HDF oraz HPL), w różnych grubościach (20 mm, 4 mm oraz 2 mm). Istnieje możliwość zakupu produktów w kilku strukturach (np. gładka, efekt deski szalunkowej lub vintage) w różnych wariantach kolorystycznych.

Więcej informacji na temat bogatej oferty Proform & Lumatech można uzyskać, odwiedzając stronę: www.proform.eu

~Karolina Falgowska