Interprint na Łódź Design Festival 2021

Interprint na Łódź Design Festival 2021

Interprint już po raz czternasty bierze udział w Łódź Design Festival. Tradycyjnie jest również fundatorem jednej z nagród w plebiscycie make me!. Projekty twórców z całego świata będą prezentowane w przeszklonych pawilonach na terenie kompleksu OFF Piotrkowska. I właśnie tuż obok zaplanowana jest autorska instalacja artystyczna Interprint, która kreatywnie rozwija motyw główny festiwalu – hasło LEPIEJ.

Inspirująca prezentacja oferta firmy pod nazwą „I choose myself” zwraca uwagę na połączenie osobistego komfortu z odpowiedzialnym, świadomym korzystaniem z zasobów. Koncepcja instalacji powstała we współpracy z Mają Palczewską, projektantką wzornictwa przemysłowego i architektką wnętrz.

„I choose myself” zwraca uwagę na to, co autentyczne, stałe i co szybko się nie nudzi. Bierze też pod lupę nadmierny konsumpcjonizm, któremu towarzyszy pogoń za trendami. To zaś często prowadzić może do otaczania się przedmiotami tanimi, niskiej jakości – takimi, które można szybko i bez żalu wyrzucić. Interprint proponuje rozwiązanie alternatywne, czyli model poprzedzony namysłem i oparty na głębokim zagłębieniu się w siebie. Warto zatem przede wszystkim odkryć swoje rzeczywiste preferencje i potrzeby, poszukać własnego stylu i dobrać wyrażające go oraz zharmonizowane z nim wzornictwo. Gdy uda się tego dokonać, z pełną świadomością można otoczyć się przedmiotami, kolorami, kształtami, które współgrają z nami – a nie tylko z aktualnymi trendami. Wtedy można poczuć, że słuszną drogę stanowi inwestycja w przemyślany projekt, piękny mebel czy wyjątkowe materiały. Podsumowując, rzeczy, z którymi chce się zostać na dłużej, które mają wartość, historię – dalej mogą wspólnie tę historię kontynuować. Instalacja „I choose myself” łączy indywidualizm z poszukiwaniem autentyczności, pomaga również wybrać dobry kierunek, dostarczając inspiracji dla różnorodnych domowych wnętrz, a przy tym otwierając pole do ich kreatywnego rozwijania.

~kafal