Jakość, długowieczność i zrównoważony rozwój – tego poszukuje konkurs Dobry Design 2023

Jakość, długowieczność i zrównoważony rozwój – tego poszukuje konkurs Dobry Design 2023

Znalezienie nowych ikon polskiego designu i twórców, którzy w DNA swojej działalności mają wpisaną troskę o dobry design, wysoką jakość i długowieczność produktu oraz zorientowanie na zrównoważony rozwój to główny cel konkursu Dobry Design 2023. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada br., a finał plebiscytu odbędzie się podczas 4 Design Days 2023.

Nowa odsłona organizowanego od kilkunastu lat plebiscytu Dobry Design została przeniesiona na arenę 4 Design Days w zeszłym roku. Przyszłoroczna edycja jednego z największych wydarzeń dla branży architektury, designu i nieruchomości odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  

– Plebiscyt Dobry Design stał się integralnym elementem 4 Design Days – wydarzenia, w którym co roku bierze udział około 25 tysięcy osób i które ze względu na obecność licznych przedstawicieli branży jest idealnym audytorium dla konkursu o takim charakterze. W moim odczuciu nie istnieje lepsze miejsce do rozmowy i oceny wzornictwa, firm i ich produktów, poszukiwania innowacyjności, funkcjonalności i jakości – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days.

Fot. 4 Design Days

 – Nie tylko zrównoważony rozwój, ale również jakość i długowieczność w projektowaniu użytkowym mają dzisiaj niepodważalne znaczenie. Kupując produkt, chcemy cieszyć się jego użytkowaniem jak najdłużej, szczególnie w dobie wysokiej inflacji i wciąż rosnących cen. Zależy nam więc na wyróżnieniu najlepszych praktyk, które w branży wyposażenia wnętrz są niewątpliwie obecne – mówi Robert Posytek, autor programu 4 Design Days. 

Projektanci biorący udział w konkursie Dobry Design zyskają możliwość szerokiej promocji w portalach Grupy PTWP i mediach społecznościowych, a także zaprezentowania przed publicznością 4 Design Days 2023 oraz przed jury – uznanymi architektami, designerami, przedstawicielami uczelni artystycznych i organizacji branżowych oraz ekspertami od marketingu i e-commerce. Z myślą o przyszłorocznej edycji organizatorzy plebiscytu przygotowali jeszcze atrakcyjniejsze formy prezentacji nominowanych produktów i ich twórców – materiały filmowe i teksty oraz relacje foto i wideo z każdego etapu konkursu, które będą publikowane w mediach Grupy PTWP, w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej wydarzenia.

Fot. 4 Design Days

Nagrody przyznawane będą w 16 kategoriach: Meble (produkty wyróżniające się dobrym designem i troską o środowisko – meble tapicerowane i skrzyniowe oraz stoły i krzesła), Meble biurowe (produkty wyróżniające się dobrym designem i troską o środowisko – meble do pracy w domu i w biurze), Kuchnie (meble kuchenne, które wytwarzane są z poszanowaniem środowiska i z myślą o dobrej jakości), AGD kuchenne (duże AGD, zaprojektowane z myślą o ekologii i pięknym designie, takie jak zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy czy płyty oraz małe AGD – czajniki i inne przydatne w kuchni urządzenia,) Studia Kuchenne, Wyposażenie łazienki (designerskie, ekologiczne i innowacyjne produkty do łazienki – ceramika, armatura, kabiny, brodziki, wanny, meble łazienkowe oraz dekoracje i akcesoria), Tkaniny (ekologiczne, innowacyjne lub nawiązujące do tradycyjnego rzemiosła tekstylia do domu oraz do tapicerowania mebli), Dekoracje (designerskie dodatki do wnętrz w duchu ekologii i poszanowania środowiska), Oświetlenie (kolekcje opraw i inne rodzaje oświetlenia do wnętrz – salonów, sypialni, kuchni, łazienki, pokojów dziecięcych, miejsc pracy oraz oświetlenie zewnętrzne), Podłogi i ściany (materiały wykończeniowe do podłóg, takie jak panele, deski, płytki ceramiczne, mikrocement, żywice epoksydowe i inne produkty oraz materiały na ściany – płytki, tapety i fototapety, farby, panele, lamele, beton i wszystko, czym można modnie i ekologicznie wykończyć ścianę we wnętrzu), Drzwi i okna (innowacyjne systemy okienne i stolarka drzwiowa oraz rolety, żaluzje, markizy i inne produkty do okien), Smart Home (elementy systemów domu inteligentnego), Mała architektura (produkty do dekoracji i wyposażenia ogrodów, skwerów i przestrzeni miejskich), Best Polish Design (najlepsze polskie projekty ostatniego roku), Best Polish Designer (najlepszy polski projektant wzornictwa ostatniego roku) oraz Best Polish Designer under 30 (najlepszy polski designer młodego pokolenia).

Fot. 4 Design Days

Udział w plebiscycie mogą zadeklarować zarówno młode firmy i twórcy (dla obecnych na rynku mniej niż 3 lata udział jest bezpłatny), jak i firmy z doświadczeniem, funkcjonujące na rynku od wielu lat (udział płatny – obowiązuje opłata rejestracyjna w kwocie 700 zł dla jednego produktu).

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada 2022 roku poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://konferencje.ptwp.pl/pl/zapis,487.

~materiały prasowe