Koncentracja na zrównoważonych innowacjach

Koncentracja na zrównoważonych innowacjach

Targi CIFM/interzum guangzhou to najbardziej wpływowe targi branży meblowej, maszyn do obróbki drewna i wyposażenia wnętrz w Azji, których ranga i znaczenie dla europejskiego przemysłu rośnie z roku na rok. Odbędą się w dniach 28-31 marca 2022 roku.

Jako wiodące wydarzenie w Azji w branży maszyn do obróbki drewna, produkcji mebli i wystroju wnętrz, CIFM / interzum guangzhou to kompleksowa platforma dla dostawców, umożliwiająca prezentację szeroką gamę produktów i technologii oraz biznesowych spotkań z odbiorcami z całego świata.

CIFM / interzum guangzhou 2022 po raz kolejny odbędzie się w połączeniu z największymi targami meblowymi w Azji – China International Furniture Fair (CIFF).

Międzynarodowa platforma handlu światowego

Chiny przeżywają dynamiczny wzrost gospodarczy. Jako zamożne społeczeństwo, ekspansja popytu krajowego dodatkowo napędza lukratywne możliwości przemysłu, cyfryzację i pojawianie się nowych materiałów na dużą skalę.

CIFM / interzum guangzhou 2022 zajmie 340 000 mkw. powierzchni i ma obejmować ponad 2000 firm z całego świata. Przewiduje się około 200 000 osób, chcących odwiedzić to wydarzenie.

Wystawa obejmie pełen przegląd branży. Na targach zostaną zaprezentowane: akcesoria i komponenty meblowe; materiały i akcesoria do dekoracji wnętrz; maszyny, materiały i akcesoria do produkcji mebli tapicerowanych; wyroby z drewna oraz z płyty; kleje, lakiery i inne środki chemiczne wykorzystywane w przemyśle; oraz maszyny, akcesoria i urządzenia do produkcji mebli z drewna.

Oprócz standardowych ekspozycji, na targach będą prezentowane zróżnicowane treści i możliwości biznesowe w różnych formatach. Fot. Koelnmesse

Obecnie swoją obecność potwierdzili międzynarodowi giganci, m.in.: Homag, IMA, Nanxing, KDT, Paolino Bacci, Freud, SANDAR, HOLD, Leitz, Lianrou, Yuantian, Hengchang, Hengye, Kehua, Schattdecor, REHAU, LG, Hyundai, Kronospan, Henkel, LINAK, Dilong, Taiqiang, Yaodonghua, Jiashijia, SINODECOR, Yongwei, Huamei, Zhuokai, KINNAY, Liwang, Zhaogang, DREAM LEADER, Tianye, Anran, DTC, SH-ABC, ADAMS, UNIHOHO STAR, OPK, TUTTI, MEIKI, Strona 2 KEA, King Slide, REPON, TITUS, ITALIANA FERRAMENTA, LS Lighting, Sugatsune, SUSPA.

Oprócz regularnych ekspozycji produktów, targi będą wspierać zróżnicowaną treść i możliwości biznesowe poprzez różnorodne formaty, takie jak strefa Business Package Plus (BPP), która ma być wsparciem dla marek zagranicznych dotkniętych kryzysem w utrzymaniu ich obecności na targach, organizację spotkań biznesowych osobistych oraz online, fora branżowe, a także przestrzenie koncepcyjne promujące najnowocześniejszą technologię w branży i pomagające firmom reagować na zmieniające się wymagania konsumentów.

Powrót nagród „20 PLUS 20”

Z misją odkrywania najbardziej innowacyjnych akcesoriów meblowych i uznania dla firm, które za nimi stoją, „20 PLUS 20” ponownie powróci do CIFM/interzum guangzhou w 2022 roku. Detale nadają meblom witalności, design jest duszą, a materiały tworzą kręgosłup. Mebel, który zwraca uwagę może stać się długowieczny na ciągle zmieniającym się rynku.

Coroczna lista „20 PLUS 20” – wywodząca się z wpływowej nagrody „interzum Award” w Kolonii w Niemczech – będzie zawierać temat „W pogoni za akcesoriami meblowymi z witalnością” na lata 2021-2022.


„20 PLUS 20” ponownie powróci do CIFM / interzum guangzhou w 2022 roku. Fot. Koelnmesse

W porównaniu z 70-procentowym wskaźnikiem penetracji za granicą, chiński rynek mebli na zamówienie jest wciąż w powijakach. Poprzez konkurs organizator Koelnmesse ma na celu zachęcenie producentów akcesoriów do tworzenia funkcjonalnych, a jednocześnie nowatorskich i estetycznych produktów. Obecnie trwają nabory na nominacje w latach 2021-2022. Zwycięskie produkty zostaną zaprezentowane na wystawie „20 PLUS 20” jako inspiracja dla branży.

Zaangażowanie branży – forum innowacji

Tradycyjny model produkcji i funkcje produktu stopniowo nie były w stanie sprostać potrzebom czasu. Cechy produktów stają się coraz bardziej zróżnicowane, a wprowadzanie inteligentnych produktów stało się nieuniknionym trendem. Dalsza integracja technologii i praktycznych funkcji produktów meblarskich ma stać się nowym obszarem rozwoju przemysłu.

Innowacje napędzają rozwój. Koncentrując się na temacie „Witalność zrównoważonych innowacji do życia”, forum interzum guangzhou 2022 zgromadzi przedstawicieli biznesu, renomowanych projektantów i ekspertów ds. Trendów, aby zbadać sposoby wprowadzania tzw. życia w meble poprzez projektowanie i innowacje technologiczne.

Więcej o wydarzeniu na stronie www.interzum-guangzhou.com.

~kafal