Kuchnia w zabudowie z płyty drewnopochodnej

Kuchnia w zabudowie z płyty drewnopochodnej

W kuchni zawsze wiele się dzieje, dlatego ważną rolę odgrywają w niej rozwiązania na lata, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Należą do nich płyty drewnopochodne o wszechstronnym zastosowaniu przede wszystkim w meblarstwie. Niemniej ich potencjał jest znacznie szerszy, a co ważne, idą z nim w parze szeroko rozumiane aspekty ekologiczne, jakościowe i wzornicze.

Kuchnia w zabudowie to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia ciekawy efekt wizualny, ale przede wszystkim jest bardzo praktyczne. Dzięki meblom wykonanym na wymiar, można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, co nie zawsze gwarantują gotowe zestawy mebli kuchennych. Nieustawne skosy czy wnęki nie będą stanowiły żadnej przeszkody, ponieważ architekt wnętrz z powodzeniem je wykorzysta i w ciekawy sposób zaadaptuje. W momencie zamówienia kuchni na wymiar, kluczowy staje się wybór materiału. Jako że meble kuchenne są mocno eksploatowane, warto wybierać materiały trwałe i solidne, które przez lata będą cieszyły nienagannym wyglądem. W tym kontekście doskonale sprawdzą się płyty drewnopochodne Pfleiderer.

Nieograniczone możliwości

Płyty drewnopochodne mają niezwykle szerokie spektrum zastosowań aranżacyjnych. W zależności od wykończenia powierzchni stają się komponentem różnych produktów do wnętrz. Z powodzeniem zastępują nie tylko drewno czy kamień, lecz także m.in. płytki ceramiczne. Co ważne, są bardzo łatwe w pielęgnacji. W wersji laminowanej cieszą się niesłabnącą popularnością jako materiał do produkcji frontów i korpusów mebli kuchennych. Ponadto w formie materiału bazowego występują również w innych elementach wyposażenia tj. blaty robocze, ścianki przyblatowe czy elementy płaskie. Ciekawą opcją jest wybór tego samego wzoru laminatu na blacie i ściance, co pozwala stworzyć spójną i bardzo estetyczną aranżację.

Nastrój Country z kolekcji Mood Stories przybliża do natury. Dekory R20351 Flamed Wood, F76026 Ceramic Rust stanowią jej piękne odwzorowanie. Fot. Pfleiderer

Ekologia na co dzień

Produkcja płyt drewnopochodnych firmy Pfleiderer ściśle powiązana jest z wartościami ekologicznymi. Przede wszystkim chodzi tu o materiał bazowy, którym są materiały pochodzące z recyklingu oraz odpadowe surowce drzewne pochodzące z certyfikowanych obszarów leśnych. Wybierając płytę drewnopochodną, nie tylko można poszerzyć możliwości aranżacyjne we wnętrzach, ale także dbać o cenne zasoby naturalne. Taki materiał może z powodzeniem imitować szczególnie rzadkie gatunki drewna lub kamienia, czyli surowce, których zasoby są ograniczone i wyczerpywalne.

Aranżacja kuchni w klimacie Soft. Stonowane barwy sprawiają, że wnętrze staje się spokojne, ale również eleganckie. Fot. Pfleiderer

Z ekologią wiąże się również aspekt długowieczności. Wybierając produkty na lata, nie trzeba często wykonywać remontów, które zawsze wiążą się z generowaniem zbędnych odpadów. Troska o jakość i solidność płyt drewnopochodnych znajduje potwierdzenie w optymalizacji procesów produkcyjnych w Pfleiderer w kontekście trwałości, odpowiednich parametrów technicznych, a także łatwości obróbki. Ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny dla stolarzy i producentów mebli. Lepsza jakość płyty to zarówno sprawniejsza praca z nią, jak i mniej strat surowca drzewnego oraz mniej odpadów.

Estetyka i różnorodność

Wybór płyt drewnopochodnych do stworzenia kuchennej zabudowy wiąże się także z szerokimi możliwościami w zakresie wzornictwa. Warto zaznaczyć, że płyty drewnopochodne to szeroka paleta kolorów, wzorów czy faktur. Nowatorska kolekcja Mood Stories firmy Pfleiderer to trwałe i funkcjonalne produkty do wnętrz, ale przede wszystkim gotowe połączenia modnych i ponadczasowych wzorów i faktur. 10 nastrojów i 60 zestawów dekorów odpowiada wielu potrzebom estetycznym, a każdą z gotowych kompozycji można swobodnie rozwijać wedle własnych upodobań. Dzięki temu znacznie łatwiej urządzić spersonalizowane, skrojone na miarę wnętrze, które z powodzeniem służy przez wiele lat.

~kafal