Na styku dizajnu, sztuki i rękodzieła

Na styku dizajnu, sztuki i rękodzieła

Unikalność to walor łączący indywidualnie projektowane kolekcje kuchenne, malarstwo i rękodzieło, jakie zaprezentowano podczas otwarcia salonu Halupczok Opole w jego nowej odsłonie. Na tydzień, ten jeden z 13 salonów marki, stał się miejscem, które połączyło design, sztukę i manualne rzemiosło.

Meble sygnowane marką Halupczok to od blisko dwóch dekad kwintesencja wyrafinowanej estetyki idącej w parze z cenioną jakością i zaawansowaną technologią rozwiązań. Zwolenników nieszablonowego wzornictwa i nowatorskiego podejścia do projektowania wnętrz nie zawiodły kolekcje kuchenne, które zagościły w salonie Halupczok Opole, świętującym ponowne otwarcie po poddaniu całkowitej metamorfozie. Opolski showroom to jedyne miejsce na wnętrzarskiej mapie miasta, które podczas inauguracji ponownego otwarcia połączyło unikalny design, sztukę i rękodzieło. Do udziału w wydarzeniu zaproszono lokalne galerie sztuki i manufaktury, a mianownikiem wspólnym dla dzieł ich artystów była niepowtarzalność, wynikająca z indywidualnego podejścia do każdego z nich.

Salon kuchni Halupczok Opole to przestrzeń dedykowana entuzjastom niebanalnego wzornictwa i miłośnikom luksusowych wnętrz zarazem. To tutaj w kameralnej atmosferze, przy wsparciu profesjonalnej, doświadczonej obsługi, można przyjrzeć się z bliska różnorodnym stylistycznie kuchniom, zgłębiając tajniki ich projektu i kunszt wykonania. W salonie o powierzchni 270 m2 wyeksponowano dziewięć kolekcji mebli kuchennych, najnowszych w produktowym portfolio Halupczok.

Pokazom specjalnym możliwości technologicznych i autorskich rozwiązań, stosowanych we współczesnym meblarstwie towarzyszył wernisaż malarstwa opolskiej galerii sztuki BONK Art Gallery, wystawa ręcznie tworzonej ceramiki, powstałej w pracowni Biały Kruk, aktywizującej zawodowo osoby niepełnosprawne oraz manualnie tworzonej biżuterii, autorstwa lokalnej firmy Gift of Nature. Wyjątkowość to spajający je mianownik. Tak jak niepowtarzalne są kolekcje kuchenne Halupczok, tworzone według indywidualnych oczekiwań i potrzeb, tak unikatowy był każdy obraz, ceramiczne patery i dzieła sztuki biżuteryjnej zaprezentowane w showroomie.

~gac