Naturalne piękno kamienia

Naturalne piękno kamienia

Ponadczasowy, trwały, szlachetny… Kamień towarzyszył człowiekowi od zawsze nie bez przyczyny. Jego surowe piękno wciąż cieszy się uznaniem i wzbogaca wnętrza, dodając im charakteru. Oto dekory Interprint, które perfekcyjnie oddają naturalny rysunek kamieni.

Dekory imitujące kamień doskonale wpisują się w bieżące trendy wnętrzarskie, w których stawia się z jednej strony na naturalne materiały, z drugiej – na ich tradycyjną obróbkę w oparciu o rzemiosło. Dzięki temu wnętrza zyskują więcej autentyzmu, aspekty wizualne zaś snują opowieść o historii, dojrzewaniu surowców, pozwalają też znaleźć wewnętrzną równowagę i na nowo odkrywać związek z przyrodą. Symboliczna siła kamienia, który od pradziejów związany jest z działalnością człowieka, koi zmysły oraz kojarzy się z bezpieczeństwem i solidnością. To szczególnie pożądane atuty w dynamicznie zmieniających się czasach.

Advika: prosto z Dominikany

Advika to dekor inspirowany marmurem wydobywanym na Dominikanie. Na czarnej powierzchni mocno odznaczają się złotożółte żyły, które tworzą dynamiczny wzór. Dekor perfekcyjnie łączy się z drewnem, szczególnie w ciemnych odcieniach. Dobrze wpisuje się w estetykę wnętrz nawiązujących do stylu art déco oraz glamour czy modern classic. Najlepiej będzie się prezentował na dużych powierzchniach – frontach i blatach roboczych.

Advika (083912/002) to wyrazisty wzór, nawiązujący do marmurów wydobywanych na Dominikanie. Fot. Interprint

Kjerag: surowe piękno granitu

Kjerag to odzwierciedlenie szlachetnego rysunku granitu, słynącego z długowieczności i solidności. Powierzchnia ukazuje nie tylko naturalną fakturę materiału, ale również efekty jego obróbki: płomieniowania, szczotkowania i polerowania.

Kjerag (083874/001) inspirowany szlachetnym granitem eksploruje surowe piękno kamienia poddanego obróbce. Fot. Interprint

Dzięki widocznym żyłom i dynamicznej grze kolorów, dekor zyskuje głębię i w pełni oddaje zdobnicze walory kamienia. Dekor ten również będzie idealnie wyglądał na dużych powierzchniach, takich jak blaty robocze.

Świetnie wpisuje się w aranżacje, w których główną rolę odgrywa tradycyjne rzemiosło. Wnosi do wnętrz autentyczność i wyrazistość granitu.

Brisk: marmur i beton

Brisk to twórcze połączenie marmuru i betonu. Na jego powierzchni widoczny jest subtelny wzór tworzony przez białe żyłki. To dodaje mu optycznej głębi. Wyjątkowa hybrydowa struktura dekoru dobrze prezentuje się we wnętrzach o industrialnym charakterze, ale również w przestrzeniach inspirowanych stylem japandi czy minimalistycznych.

Brisk (083875/001) jest dekoracyjny, ale nienachalny, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na dużych powierzchniach, takich jak blaty czy fronty mebli. Fot. Interprint

To ponadczasowy i uniwersalny wzór, który daje także wiele możliwości połączeń z innymi motywami. Więcej inspiracji na www.interprint.com

~artykuł promocyjny