Nie tylko relacje biznesowe, ale prawdziwe partnerstwa

Nie tylko relacje biznesowe, ale prawdziwe partnerstwa

Polsko-włoska firma Salvamac Group z sukcesem na targach Holz-Handwerk w Norymberdze.

Udział w tegorocznej edycji targów Holz-Handwerk, która odbyła się 19-22 marca, dla Salvamac Group ponownie był okazją do spotkań i dyskusji, networkingu, poszerzenia kontaktów, wreszcie odkrycia trendów i zaprezentowania innowacji technicznych w stale rozwijającej się branży obróbki drewna. Nie bez powodu Salvamac uczestniczy w tym wydarzeniu od początku działalności.

Jest to dla nas najbardziej osobista platforma dla przyszłości branży – tworzą się tu nie tylko relacje biznesowe, ale prawdziwe partnerstwa – mówi Christian Salvador, współzałożyciel Salvamac Group. – Holz-Handwerk jest dla nas doskonałą okazją do spotkania partnerów, klientów i przyjaciół, z którymi możemy wymieniać się pomysłami i projektami, opowiadać im o naszym rozwoju, nawiązywać nowe partnerstwa i definiować nowe produkty.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z uczestnictwa w targach Holz-Handwerk 2024. Nasze produkty cieszyły się sporym zainteresowaniem klientów z Niemiec i nie tylko. Targi oceniamy jako bardzo udane, a to za sprawą nawiązania nowych kontaktów biznesowych – mówią założyciele Salvamac. Od lewej: Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski. Fot. Tomasz Bogacki

A trzeba przyznać, że było o czym rozmawiać, bo Salvamac nie ustaje w udoskonalaniu swoich maszyn.

Podczas targów zaprezentowaliśmy obecnym i potencjalnym klientom nowości technologiczne w naszych produktach służących do redukcji kosztów cięcia poprzecznego w ich zakładach, a zarazem zwiększających wydajność produkcyjną. Mieliśmy okazję wymienić się masą informacji oraz doradzić w doborze odpowiedniej konfiguracji maszyny pod indywidualny typ produkcji – mówi Bartosz Maciejewski z firmy Salvamac Group.

Osią targowego wystąpienia były prezentacje piły optymalizującej SalvaPush_2000, a także pilarki poprzecznej Salvamac Legend_500 z systemem CNC pozycjonowania i popychania materiału oraz pilarki poprzecznej Legend_600.

Optymalizerka SalvaPush_2000, o której już wielokrotnie pisaliśmy, jest idealnym rozwiązaniem dla zwiększenia wydajności drewna, zredukowania godzin roboczych, ułatwienia pracy operatorom, obniżenia kosztów i zwiększenia zysków. Operator musi jedynie zaznaczyć obecność wad i klasę jakości drewna, a optymalizerka zrobi resztę. Maszyna wycina najlepszą możliwą kombinację wymiarów, redukując do minimum odpad i poprawiając wydajność, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się nadal również mniejsze maszyny, wspomniane Legend_500 i Legend_600. Te półautomatyczne pilarki zostały zaprojektowane i stworzone do pracy w trudnych warunkach i do cięcia zarówno twardego drewna, jak i materiałów drewnopochodnych, w myśl hasła: „Solid, simple, safe”. W praktyce oznacza to, że każda faza cyklu produkcyjnego z pilarkami Salvamac jest szybsza, bezpieczniejsza i bardziej wydajna.

W ofercie dostępne są cztery modele maszyn z serii Legend: z piłami o średnicach 400, 500, 550 i 600 mm.

Odwiedzający targi w Norymberdze na dłużej zatrzymywali się przyflagowym już systemie SalvaStop_100. Jest to urządzenie szczególnie przydatne do automatyzacji faz cięcia, ale także do wszystkich innych operacji, które mogą być wykonywane na pilarkach Salvamac. Ten niezawodny elektroniczny system ustawiania długości materiału przeznaczonego do cięcia zarządza zatrzymywaniem i pozycjonowaniem desek lub profili do cięcia, niezależnie od rodzaju obrabianego materiału, z dużą prędkością i absolutną precyzją, dzięki bezszczotkowemu silnikowi elektrycznemu najnowszej generacji. W ten sposób można ograniczyć błędy ludzkie, uniknąć powstawania odpadów i obniżyć koszty pracy.

Profesjonalne doradztwo

Podczas targów odwiedzający stoisko Salvamac mogli liczyć na profesjonalne doradztwo w doborze maszyny odpowiadającej indywidualnym potrzebom.

– Idealna profesjonalna pilarka poprzeczna dla każdego nie istnieje. Istnieje jednak najlepsza pilarka poprzeczna do drewna dla konkretnej produkcji, konkretnego klienta. Oczywiście należy wziąć pod uwagę wiele aspektów i zmiennych, ale dokonanie najodpowiedniejszego wyboru przy zakupie takiej maszyny jest nie tylko możliwe, ale i kluczowe, zwłaszcza dla profesjonalistów – mówią przedstawiciele firmy Salvamac. – Obróbka drewna to branża, w której technologia, innowacje i zrównoważony rozwój rozwijają się w szybkim tempie, ale zawsze wymagana jest również maksymalna wydajność, szybkość wykonania, ekstremalne bezpieczeństwo i milimetrowa precyzja. Ze względu na wymaganą w przemyśle drzewnym precyzję, do cięcia drewna o różnych rozmiarach, pilarka poprzeczna okazuje się absolutnie niezbędnym elementem wyposażenia. Aby wybrać odpowiednie narzędzie dla swojej firmy, trzeba ocenić każdy szczegół, aby dokonać świadomego, bezpiecznego i przyszłościowego wyboru.

~Małgorzata Gackowska