Nowoczesny system otwierania mebli

Nowoczesny system otwierania mebli

Flipdoor to alternatywa dla klasycznych frontów czy klap meblowych. Montowanie systemu nie wymaga instalacji żadnych mechanizmów wewnątrz mebla, co nie ogranicza przestrzeni na przechowywanie.

Na minionych targach SICAM we Włoszech firma REHAU zaprezentowała bardzo ciekawe rozwiązanie FLIPDOOR, będące nowoczesnym systemem żaluzji meblowych, stanowiących alternatywę dla klasycznych frontów. Jest to ciekawe rozwiązanie dla projektów klasy premium, którego zastosowanie nie ogranicza się jedynie do kuchni, ale sprawdzi się równie świetnie w meblach pokojowych czy sklepowych.
Instalacja systemu odbywa się na specjalnych prowadnicach montowanych na krawędzi szafki, a więc system pozbawiony jest wszelkich mechanizmów montowanych we wnętrzu mebla, co zapewnia jego atrakcyjny wygląd, niezależnie od tego, czy żaluzje są zamknięte, uchylone czy całkowicie otwarte.

System pozbawiony jest wszelkich mechanizmów montowanych we wnętrzu mebla.


Działanie systemu przypomina działanie żaluzji okiennych. Blaszkowate listwy Flipdoor poruszają się w górę w lekki i ciągły sposób. Efekt pochylenia listew żaluzji oznacza, że system wymaga bardzo małej głębokości przestrzennej do otwarcia. Opatentowany mechanizm otwierania sprawia, że żaluzję otwiera się przez jej lekkie poruszenie palcem. Dzięki temu przestrzeń do przechowywania pozostaje łatwo dostępna.

Opatentowany mechanizm otwierania sprawia, że żaluzję otwiera się przez jej lekkie poruszenie palcem.


Poszczególne listwy żaluzji wykonane są z laminatu szklanego REHAU RAUVISIO Crystal. Dzięki temu uzyskuje się idealną dekorację na całym froncie kuchni. Materiał jest odporny na zarysowania i uderzenia oraz łatwy w czyszczeniu. Flipdoor dostarczany jest jako wstępnie zmontowany komponent, który wystarczy zainstalować w meblu. W przypadku uszkodzenia listwy mogą być one łatwo wymienione. Listwy żaluzji oferowane są w 5 podstawowych kolorach: Bianco, Piano, Grafit, Perla i Titanio, przy czym do wyboru klienci mają wysoki połysk lub mat. Flipdoor jest dostępny w szerokościach 600, 900 i 1000 mm i wysokościach 650 lub 780 mm.

~TEKST: Katarzyna Orlikowska
fot.: REHAU