Pantone wybrało kolor roku 2023

<strong>Pantone wybrało kolor roku 2023</strong>

Instytut Pantone po raz 24 wybrał kolor roku i jest nim energetyzująca Viva Magenta 18-1750.

Amerykański Instytut Pantone, na miesiąc przed rozpoczęciem nowego roku, ogłosił że kolorem roku 2023, będzie wyrazista Viva Magenta 18-750, która symbolizuje energię i witalność. Viva Magenta jest odważnym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość reprezentuje radosną oraz pełną optymizmu celebrację życia.

Jak mówi Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza Instytutu Pantone – Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest inspirowana czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych, naturalnych barwników, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych, jakie są znane na świecie. Kolor ten ma być nową czerwienią.

Prezentacja koloru roku przez Instytut Pantone to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń dla świata designu, w tym dla branży wnętrzarskiej. Wybór ten ma ogromny wpływ na wszystkie dziedziny projektowania, a w konsekwencji na konsumentów oraz ich decyzje zakupowe. Cały proces typowania barwy roku, to wielomiesięczne analizy zespołu ekspertów, biorących pod uwagę nie tylko trendy, ale towarzyszące w codziennym życiu technologie, przełomowe wydarzenia czy warunki ekonomiczno-społeczne.

~gac