Pfleiderer z nową nazwą

Pfleiderer z nową nazwą

Zmienia się nazwa oraz logo znanej na polskim rynku branży materiałów drewnopochodnych, firmy Pfleiderer. Od 1 lipca będzie obowiązywać nowa nazwa – Woodeco.

Rok 2024 to czas ogromnych zmian w firmie Pfleiderer. Wiosną producent oficjalnie poinformował o sprzedaży całości polskich udziałów Pfleiderer Polska spółce Breticontic Investments Sp. z o.o., którą reprezentują Bogdan i Elżbieta Kaczmarek oraz dla Innova Capital. Po przejęciu rozpoczęto prace nad rebrandingiem marki. Zmieniamy się, a zmiana to rozwój i wyzwania. Nowy właściciel to nowe inwestycje, a to daje nam szanse na rozwój. Widzimy więc w tej zmianie duży potencjał, który teraz możemy wykorzystać. I wykorzystamy – mówi Grzegorz Kulesza, Dyrektor Zarządzający Woodeco Sp. z o.o. Marka zyska nie tylko nową nazwę, ale również nową stronę internetową. Zmiana to również szansa na rozwój naszych Partnerów biznesowych. Jak podkreśla Grzegorz Kulesza – Zmiana to poprawa jakości produktów, nowe inwestycje, również w ekologię i gospodarkę cyrkularną. Wprowadzanie nowych produktów i poprawa konkurencyjności cenowej.

Wszystkie ręce na pokład

W stworzenie nowej nazwy, która właśnie zastępuje znaną wszystkim nazwę Pfleiderer, zaangażowanych było wiele osób. Budowę marki Woodeco oparliśmy o rezultaty badań jakościowych, o analizę rynku, analizę trendów, jak również warsztaty wewnątrz organizacji. – podkreśla Anna Szmurło, Communication Manager. Do wymyślenia nowej nazwy włączyli się nawet sami pracownicy Pfleiderer. Pomysłów było wiele, a zwycięska okazała się Woodeco, która w idealny sposób równoważy słowa związane z ekologią i drewnem. W Woodeco wykorzystuje się do produkcji płyt drewno pochodzące wyłącznie ze zrównoważonych źródeł, a znaczną część produkcji stanowi również drewno pochodzące z recyklingu. Woodeco to odpowiedzialny partner, nie tylko dla swoich klientów, ale także dla środowiska naturalnego. Jak podkreśla Anna Szmurło – Odpowiedzialny partner, to hasło doskonale odzwierciedla wizję marki Woodeco. To podkreślenie, jak ważne jest partnerstwo w relacjach z klientami, pracownikami, dostawcami, ale również odpowiedzialność o nasze środowisko naturalne oraz lokalną społeczność. Z kolei Jakub Wołodko, Dyrektor Marketingu dodaje – To, na czym budujemy naszą markę, to bardzo solidna strategia, posadzona na badaniach i zespół, który tę strategię wdraża.

Solidny fundament

Rebranding marki to ogromne przedsięwzięcie, jednak zarówno Zarząd, jak i Pracownicy Woodeco, podchodzą do tej zmiany z radością i pozytywnym nastawieniem. Każda zmiana to wyzwanie, a tak duża zmiana to wyzwanie ogromne. Wierzę jednak, że z tak dobrym zespołem, jakim są pracownicy naszej firmy, zakończy się ona sukcesem – zapewnia Grzegorz Kulesza. Fundamenty firmy opierają się na wielu wartościach, a jednym z nich są ludzie. Pfleiderer się zmienia, ale nie zmienia się zespół. Ta transformacja jest w rękach ludzi, którzy nie tylko w nią wierzą, ale widzą w tym szanse na własny rozwój. – mówi Jakub Wołodko. Jest jeszcze druga rzecz, bez której to by się nie udało, czyli wiedza. Zanim zdefiniowaliśmy strategię odpytaliśmy naszych klientów, pracowników i innych interesariuszy rynku, jak chcieliby widzieć nową markę i jak jesteśmy postrzegani w tej chwili. To z czego jestem dumny, to że w tych wszystkich wywiadach bardzo mocno zostało podkreślone partnerstwo.  I to jest fundament, którego obiecujemy, że nie zmieniamy – dodaje. Woodeco partnerstwo postrzega nie tylko poprzez dostarczanie wysokiej jakości produktów, ale również jakości usług na najwyższym poziomie. Woodeco rozumie swoich klientów, a dzięki holistycznemu podejściu chce być dla nich również realnym wsparciem.

Zmiany osadzone w czasie

Pfleiderer podzielił rebranding swojej marki na dwa etapy zmian. Pierwszy etap obejmuje zmianę nazwy marki na Woodeco oraz zmianę nazwy sieci dystrybucji na Woodeco Partner. Drugi etap to zmiana ekspozycji produktowej w punktach sprzedaży. Zmiany związane z komunikacją zewnętrzną w zakładach produkcyjnych w Wieruszowie i Grajewie planujemy wdrożyć do połowy sierpnia, natomiast rebranding całej sieci do końca 2024 roku. – mówi Łukasz Spólny, Trade Marketing Manager. Co więcej, jednocześnie z rebrandingiem, marka pracuje nad wdrażaniem bieżących projektów. Mowa tu nie tylko o nowej kolekcji Mood Stories, której oficjalna premiera zaplanowana jest na początek 2025 roku, ale również projekt infokiosków, które będą centralną i nierozerwalną częścią ekspozycji produktowej. Infokioski będą służyły do prezentacji kolekcji Mood Stories w sposób cyfrowy i interaktywny. Jest to pewnego rodzaju nowość na rynku. Infokioski są stopniowo implementowane w punktach sprzedaży już od kwietnia tego roku, gdzie realizowane są projekty połączone z kuchniami pokazowymi. – mówi Łukasz Spólny.

Jak widać, nowa nazwa to jedynie początek, a zmiana dała całemu zespołowi Woodeco ogromną energię do działania. Producent ma w planach kolejne duże inwestycje i inne projekty, o których opowiemy już niebawem.

~materiały prasowe