Rozważna czy romantyczna, czyli różne odsłony kobiecej toaletki

Rozważna czy romantyczna, czyli różne odsłony kobiecej toaletki

Marzenie o własnej toaletce pojawia się już w marzeniach nastolatek. Ten kobiecy element wnętrza jest jednocześnie miejscem bardzo praktycznym, które idealnie sprawdzi się na przykład do wykonania makijażu, może też być ozdobą wystroju samą w sobie. Jak ze smakiem zaaranżować taką przestrzeń, by wpisywała się w charakter wnętrza? Oto podpowiedzi  w trzech różnych stylach, które mogą służyć jako gotowa inspiracja.

  1. Klasyczny romantyzm

W małych przestrzeniach w roli romantycznej toaletki może wystąpić także niewielki stolik, pełniący różne funkcje w domu. Urokliwe połączenie kobiecości ze współczesną elegancją uzyskamy poprzez pomalowanie stojącego przy nim klasycznego drewnianego krzesła emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 we wdzięcznym odcieniu pastelowego różu F479, który gustownie skomponuje się z powściągliwą szarością stolika w odcieniu 1964.

Fot. Tikkurila

2. Nowoczesna elegancja

Całkowite odcięcie się od koncepcji romantyzmu stanowi toaletka w stylu elegance. Klimat wysmakowanej intymności stworzą ściany w ciemnym, intrygującym kolorze Indygo o głęboko matowym wykończeniu, uzyskanym dzięki formule farby Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3. W takim otoczeniu szczególnie efektownie wypadnie minimalistyczny szklany stół oraz dodająca wystrojowi blasku i podkreślająca szyk złota lampa.

Fot. Tikurilla

3. Teatralny szyk

A kto powiedział, że lusterko przy toaletce musi być niewielkie i skromnie mieścić się w obrębie stolika lub w szufladzie? Możesz  wyraźnie zaznaczyć to miejsce w sypialni, wykorzystując ekstrawaganckie i niemałych rozmiarów lustro, przy  którym można zrobić nie tylko makijaż, ale też skontrolować całość stylizacji. Nie będzie ono wygadać na śmieszne czy przesadzone na tle delikatnych ścian w odcieniu Lotos z palety Tikkurila Optiva White oraz w otoczeniu jasnych, drewnianych mebli. Jeśli wykorzystasz lustro z żarówkami na ramie, na wzór tych z teatralnej garderoby oraz uzupełnisz aranżację o poduszkę ze strusimi piórami, każdego poranka będziesz mogła poczuć się jak prawdziwa gwiazda.

~kafal