Ruszył nabór do konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival

Ruszył nabór do konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival

Już po raz 16. organizatorzy Łódź Design Festival mają zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektowych do udziału w międzynarodowym konkursie wzorniczym make me!. Nabór do nowej edycji ruszył 22.11.2022 i zostanie zamknięty 22.03.2023 roku. Pula nagród to aż 50.000 zł!

Innowacja jest siłą napędową rozwoju, a młodość uosobieniem nieograniczonej wyobraźni i wolności projektowej. Jeśli połączy się oba te pierwiastki, można zrewolucjonizować dotychczasowy obraz świata. Najlepszym na to przykładem jest

Organizowany w ramach Łódź Design Festival międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! To wydarzenie otwarte na projektantów młodego pokolenia, mających innowacyjne pomysły i projekty. Pozwala on na dużą swobodę tworzenia i dedykowany jest tym wszystkim młodym pionierom wzornictwa, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem konkretnej potrzeby lub problemu.

Konkurs dedykowany jest do designerów, adeptów kierunków artystycznych i projektowych w wieku od 20 do 35 lat.

Zarejestruj zgłoszenie konkursowe przed 23 marca 2023!

Nabór do nowej, 16. już edycji konkursu make me! rusza 22.11.2022 i potrwa do 22.03.2023 roku. To wyjątkowa szansa dla młodego pokolenia, by projektując poza przemysłem i komercją, pokazać co jest dla niego najważniejsze – zmierzyć się z ważkimi społecznie tematami, nowymi materiałami, ale też zreinterpretować funkcjonalność istniejących już produktów. Jak podkreślają organizatorzy, najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów, którzy są gotowi do startu.

Drzwi do dalszej kariery

Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez starannie dobrane grono jury, w skład którego wchodzą eksperci z różnych dziedzin, ściśle jednak związanych z szeroko pojętym projektowaniem. Nagradzane w poprzednich edycjach projekty wyróżniały się odpowiedzialnością społeczną, świadomością ekologiczną czy też innowacyjną funkcją. Były odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata, pokonywały bariery i przełamywały tematy tabu. Stworzone przede wszystkim z myślą o ludziach i dla ludzi, jednak z poszanowaniem otaczającego ich świata. Zawsze przy tym odpowiadały na aktualne problemy i potrzeby, dzięki czemu niejednokrotnie trafiały już do sprzedaży komercyjnej. make me! to bowiem coś więcej niż prestiżowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami! Dzięki otwartej dla publiczności prezentacji zwycięskich projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami, może być on trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego. Jak podkreślają finaliści ubiegłych edycji, otwiera on nowe możliwości do robienia dalszej kariery. Pozwala na zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy też kolejne wystawy. To wszystko sprawia, że przewidziana pula nagród w wysokości 50.000 zł jest tylko wisienką na torcie.

Nabór zgłoszeń trwa od 22.11.2022 do 22.03.2023. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji Łódź Design Festival, która wystartuje w maju 2023 roku. Pula nagród make me! Design Awards 2023 to aż 50.000 zł! 

~kafal