Salone del Mobile 2023 zbliża się wielkimi krokami

<strong>Salone del Mobile 2023 zbliża się wielkimi krokami</strong>

Niespełna miesiąc pozostał do otwarcia najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w świecie designu – targów Salone del Mobile.Milano. Jak zapowiadają organizatorzy targów isaloni Mediolan w tym roku będzie wyjątkowo otwarty, zrównoważony i interdyscyplinarny.

61. edycja Salone del Mobile, której w tym roku towarzyszyć będzie słynne biennale – Euroluce, czyli Międzynarodowa Wystawa Oświetleniowa. Mediolan 2023, odbędzie się w dniach 18-23 kwietnia. Słowa kluczowe tegorocznych targów to: otwartość, zrównoważony rozwój i research. Organizatorzy koncentrują się na jakości propozycji i treści, a także przyjaznym doświadczeniu dla zwiedzających. Wartość wydarzenia ma być wzbogacająca kulturowo i zawodowo – nowa edycja Salone ma odegrać kluczową rolę w targowej transformacji, aby jeszcze skuteczniej generować wartości, zarówno dla wystawiających się firm, jak i odwiedzających.

Duży nacisk w tym roku położony jest na zrównoważone wystawiennictwo. Wszak po ubiegłorocznej wystawie pozostał niesmak, a także tony bezużytecznych śmieci powystawowych. Już od jakiegoś czasu organizatorzy isaloni poświęcają tematowi doboru materiałów i technik budowy stoisk dużo czasu, ale tym razem jest to jeden z głównych wątków. Kiedy Salone del. Mobile powróciły w czerwcu ubiegłego roku, były pierwszymi targami, które przystąpiły do ​​UN Global Compact. W tym roku podjęto dodatkowe kroki w kierunku uzyskania certyfikatu ISO 20121. Aby móc uznać Salone za wydarzenie zrównoważone, opracowano szereg zasad i zaleceń dotyczących ograniczenia wpływu na drzewostany. Ambicją organizatorów jest wspieranie firm i prowadzenie ich przez proces transformacji ekologicznej. Praktyczna pomoc dotyczy zarówno znajdowania funduszy, jak i pozyskiwania zrównoważonych materiałów.

Kolejna zmiana jest stricte ukierunkowana na zwiedzających. Aby ułatwić gościom zaplanowanie zwiedzania, stworzono lepszą komunikację i system nawigacji. W tym celu przeprowadzono dogłębną analizę środowiska targowego oraz potrzeb firm i zwiedzających, po to, aby stworzyć platformę biznesową, zapewniającą komfort i lepszą widoczność dla wystawiających się firm i jednocześnie atrakcyjne wrażenia dla odwiedzających. Policentryczny projekt zakłada nie tylko jedno centrum, lecz wiele różnych, stawiając na relacje międzyludzkie i naturalną intuicyjną komunikację.

~gac