Schattdecor sprzedaje udziały w Fine Decor GmbH

Schattdecor sprzedaje udziały w Fine Decor GmbH

Schattdecor SE sprzedaje swoje udziały w Fine Decor GmbH założycielowi tej firmy, Hasanowi Sekmannowi. Inwestycja nie przyniosła oczekiwanej synergii, co skłoniło Schattdecor do skoncentrowania się na nowych nośnikach, takich jak powierzchnie termoplastyczne.

Specjalista od powierzchni dekoracyjnych Schattdecor SE oraz producent folii Fine Decor kończą swoją współpracę. Schattdecor zdecydował się na sprzedaż swoich 50 procent udziałów w Fine Decor GmbH z powrotem do założyciela firmy, Hasana Sekmanna. Powodem tej decyzji była niewystarczająca symbioza między przedsiębiorstwami, jak wyjaśnił Roland Auer, prezes zarządu Schattdecor SE.

Zgodnie z naszym mottem „One Source. Unlimited Solutions” od dziesięcioleci poszerzamy nasze portfolio produktów. Duży potencjał dla nas i naszych klientów widzimy obecnie w nowych nośnikach, takich jak powierzchnie termoplastyczne  – podkreśla Roland Auer.

Schattdecor kontynuuje realizację swojej strategii rozwoju w zakresie powierzchni termoplastycznych, planując kolejne inwestycje w technologię oraz infrastrukturę. Firma już stworzyła solidne fundamenty pod odnoszące sukcesy marki własne, czego najlepszym przykładem jest ciesząca się uznaniem na rynku folia Smartflex Nature.

Najważniejszą kwestią dla Schattdecor pozostaje sprawna obsługa klientów i partnerów. Jak dotychczas, będą oni mogli wybierać produkty z oferty Schattdecor lub zamawiać Fineflex bezpośrednio od Fine Decor.

~kafal