Serce branży drzewno-meblarskiej: DREMA!

Serce branży drzewno-meblarskiej: DREMA!

Targi DREMA to najbardziej wyczekiwane spotkanie branży drzewno-meblarskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Edycja 2024 będzie kompleksową odpowiedzią na aktualne wyzwania rynku i promocją osiągnięć polskiego przemysłu. Nadchodzące 4-dniowe spotkanie to nie tylko kluczowe wydarzenie dla profesjonalistów i pasjonatów, to także wyjątkowy jubileusz, który pokazuje, że polski przemysł przetrwał próbę czasu, pozostając główną konkurencją eksportową i produkcyjną na rynku światowym.  

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są w czołówce najważniejszych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki i przetwórstwa drewna. Jako jedyne wydarzenie w Polsce otrzymały rekomendację EUMABOIS, znajdując się wśród 10 wyróżnionych międzynarodowych ekspozycji, a także zakwalifikowane zostały do rekomendacji członkom Stowarzyszenia na 2024 rok.

Rekomendację federacji EUMABOIS otrzymują tylko wybrane światowe wystawy. Jest to ogromne wyróżnienie, które znacząco podnosi prestiż targów DREMA, dając tym samym partnerom, wystawcom i zwiedzającym znacznie większe możliwości dotarcia do międzynarodowego środowiska i nawiązania kontaktów biznesowych z przedstawicielami szeroko pojętej branży drzewnej i meblarskiej z całego świata – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA i DremaSilesia.

Co będzie się działo na nadchodzącym wydarzeniu?

Już dzisiaj wiemy, że wydarzenie będzie wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu niemal wszystkich znaczących polskich przedstawicieli branży, a także osób, które przez ostatnie 40. edycji targów przyczyniły się do tworzenia silnego i odpowiedzialnego społecznie sektora. Swój udział potwierdziły już tacy wystawcy, jak:  HOMAG, FELDER GROUP, ITA TOOLS, SCM, Lazzoni Group, ITA, OTTO MARTIN, Stowarzyszenie DROMA, BizeA.

W programie przewidzianych jest ponad 20 wydarzeń towarzyszących: konferencji i paneli dyskusyjnych dotyczących aktualnej sytuacji rynkowej oraz automatyzacji i mechanizacji procesów produkcyjnych w duchu Przemysłu 4.0. Pawilony targowe zostaną zagospodarowane na wystawę topowych marek – liderów technologii i rozwiązań. W specjalnych strefach odbędą się spektakularne pokazy pracy maszyn, jak Fabryka Mebli na Żywo, związana z akcją DREMA DZIECIOM.  

– Inicjatywa charytatywnej fabryki mebli ma żywo DREMA DZIECIOM towarzyszy targom DREMA od wielu lat i stała się istotnym punktem godnym zobaczenia – podkreśla dr inż. Krzysztof Wiaderek, koordynator akcji DREMA DZIECIOM.

Przy współpracy MTP, Stowarzyszenia DROMA oraz Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powstaje przestrzeń prezentacji nowości technologicznych ukierunkowana na „Przemysł 4.0”. Do udziału w akcji corocznie zapraszani są wszyscy wystawcy z możliwością zaprezentowania najlepszych rozwiązań dla branży produkcji mebli. Ogromne znaczenie przy kolejnej edycji wydarzenia będzie miało zaangażowanie przedsiębiorców w przekazanie surowców do produkcji mebli, udostępnienie maszyn i najnowocześniejszych technologii wraz z dostępnością wyspecjalizowanej kadry, która będzie wsparciem dla zaangażowanych studentów organizujących i później nadzorujących produkcję mebli. Akcja DREMA DZIECIOM to nie tylko promowanie partnerów, to nie tylko arena doskonalenia praktycznych umiejętności przez studentów, to prawdziwa magia pomagania dzieciom. Zapraszamy do współpracy – dodaje.

Tegoroczne zestawy mebli zostaną przekazane do Żłobka Samorządowego w Myślenicach. Fabryka Mebli na Żywo powstanie dzięki współpracy z partnerem wykonawczym – firmą Lazzoni Group, która stworzyła ofertę odpowiadającą na potrzeby wszystkich segmentów produkcji mebli twardych.

Idea tegorocznego uczestnictwa w Dremie skupia się na największych i bieżących wyzwaniach przedsiębiorstw produkujących meble: jak przetrwać na rynku, gdy marża na produkcji mebli drastycznie się kurczy, jak radzić sobie z rosnącymi oczekiwaniami rynku w kontekście obniżania ceny produktu końcowego przy wciąż rosnących kosztach oraz jak zwiększać efektywność i zapełnić luki wynikające choćby z braku personelu. Zdając sobie sprawę, jak cenny jest czas przedsiębiorców, stworzono ofertę w pełni kompleksową, która obsługuje każdy etap produkcji mebli i łączy proces w kompatybilną całość obsługiwaną przez jednego człowieka. Uczestnicy 40. edycji targów DREMA we wrześniu będą mieli okazję ocenić, czy jest to możliwe. Zarówno mniejsze, jednostkowe produkcje, jak i większe fabryki produkujące dłuższymi seriami, znajdą w tej ofercie szereg inspiracji. Proponowane rozwiązania mogą być traktowane jako gotowe i kompleksowe do zaimplementowania w fabryce, a poszczególne elementy można zastosować osobno. Wykorzystanie technologii, która w jednym procesie produkcyjnym zastąpi nawet 12 pracowników, pozwoli wyprodukować około 2000 elementów na zmianę przy mniejszym koszcie produkcji.

~artykuł promocyjny