TopSolid Wood – nie tylko dla dużych przedsiębiorstw

TopSolid Wood – nie tylko dla dużych przedsiębiorstw

Często zdarza się spotykać z opinią, że TopSolid jest rozbudowanym narzędziem dedykowanym dużym firmom, które mają produkcję masową, kilkudziesięciu pracowników i kilka maszyn CNC. Można zgodzić się z tym, że program jest rozbudowany, lecz jest to bardziej zaleta niż wada. Natomiast kompletnie nie można przychylić się do opinii, że rozwiązanie CAD/CAM TopSolid Wood jest dedykowane wyłącznie dużym przedsiębiorstwom. Dlaczego?

Modułowe oprogramowanie CAD/CAM
W pierwszym akapicie zajmijmy się samą wielkością oprogramowania. TopSolid Wood jest rozbudowanym narzędziem, ale tak jak wspomniane zostało na wstępie, należy uznać to za zaletę aniżeli wadę. Dlaczego? Dlatego, że czyni to oprogramowanie uniwersalnym. W jednym systemie (bez dodatkowych modułów, nakładek itp.) można zaprojektować meble skrzyniowe, tapicerowane, drzwi, okna, panele ścienne i wiele więcej. Jest to w pełni profesjonalne, parametryczne narzędzie CAD/CAM, które w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku rozwiązań, nie ogranicza się jedynie do pracy na gotowej (trudno edytowalnej) bibliotece oraz do prostych kształtów.
TopSolid jest rozbudowanym oprogramowaniem, jest jednak również oprogramowaniem modułowym. Podstawą zawsze jest CAD. W następnej kolejności można rozbudowywać swoje stanowisko o np. moduł do fotorealistycznego renderingu czy też moduły CAM. Brak maszyn CNC nie dyskredytuje więc z posiadania TopSolida, ponieważ można zaopatrzyć się jedynie w moduł do projektowania, a do swojego dostawcy wysyłać listę formatek w Excelu (generowanym automatycznie) lub formatki w formacie *dxf. Decydując się na zakup oprogramowania TopSolid Wood, otrzymuje się produkt skrojony na miarę potrzeb firmy.

Skuteczne wdrożenie, wsparcie techniczne
Bardzo często pojawia się również pytanie o trudność obsługi oprogramowania, biorąc pod uwagę jego możliwości. Po zakupie oprogramowania użytkownik nie zostaje z systemem sam. TopSolution pomaga z wdrożeniem, zapewnia pakiet szkoleń oraz wsparcie techniczne. Rzeczą oczywistą jest, że TopSolid, jak każdy inny program, wymaga nauki i nakładu pracy. Jest to jednak inwestycja czasu w rozwój swojej firmy, ponieważ dobrze wdrożony program odda ten poświęcony czas z nawiązką. Tutaj jako przykład można podać firmy, które zajmują się produkcją mebli kuchennych na zamówienie i po określonym czasie zauważyły wzrost produkcji. Ten wzrost wynikał z dobrze stworzonej parametrycznej biblioteki, która umożliwiała w szybki sposób zaprojektowanie mebli dla klienta – przy kliencie wraz z całą technologią.
Cena TopSolid Wood
Ostatnim tematem, który warto poruszyć, jest cena. TopSolid Wood nie jest najtańszym programem na rynku, ale nie jest też najdroższym. Przede wszystkim zakup oprogramowania należy traktować jako inwestycję w firmę, a nie wydatek. Dodatkowo zdarza się, że firmy, które wcześniej zdecydowały się na zakup innego oprogramowania lub posiadają nawet kilka programów, dochodzą do momentu, w którym posiadane narzędzia przestają być wystarczające do bieżącej produkcji. Ostatecznie sumując koszty zakupionego softu, czas poświęcony na naukę, okazuje się, że przewyższa to koszty proponowanego pakietu oprogramowania TopSolid Wood.


Podsumowując: oprogramowanie TopSolid Wood nie jest dedykowane tylko dużym przedsiębiorstwom posiadającym kilka maszyn CNC. Modułowość programu pozwala na dostosowanie go do potrzeb małego zakładu produkcyjnego. Jego uniwersalność pozwala zachować elastyczność na rynku. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania, zapraszamy na stronę internetową
www.tsintegracje.com

~Artykuł promocyjny