Absolutnie udany 2022 dla Salvamac Group – nastraja pozytywnie na 2023

Absolutnie udany 2022 dla Salvamac Group – nastraja pozytywnie na 2023

Rozwój produktów w kierunku jeszcze większego usprawnienia obsługi maszyn, umocnienie swojej pozycji na wielu europejskich rynkach, w szczególności w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech, co zaowocowało 27 – proc. wzrostem obrotów, wreszcie zaawansowane prace nad nowymi projektami – tak w skrócie można podsumować miniony rok, który był bardzo udany dla Salvamac Group. Nie inaczej zapowiada się 2023 rok.

Tradycyjnie już z początkiem roku założyciele firmy Salvamac – Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski, podsumowują miniony rok, a także dzielą się planami na najbliższy czas.

Za nami pozytywny sezon – mówi Christian Salvador. – To było dwanaście intensywnych miesięcy, pracy i konsolidacji rzeczywistości takiej jak nasza, która ma historię opartą na doświadczeniu i energii ludzi, którzy pracują w tym sektorze od dziesięcioleci. Nasze doświadczenie i strategia działania pozwoliły osiągnąć doskonały wynik finansowy w 2022, z obrotami o 27 proc. większymi w porównaniu z rokiem poprzednim. Spodziewamy się, że wzrostową tendencję uda się nam przedłużyć, przynajmniej w pierwszej połowie 2023 roku.

Tak dobre wyniki finansowe w 2022 roku potwierdzają uznanie maszyn zaprojektowanych i zbudowanych przez włosko-polską firmą, jakim cieszą się na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem sektora produkcji okien i drzwi. Rynkowy sukces pilarki automatycznej i optymalizerki z popychaczem Superpush_200, został osiągnięty dzięki ewolucji oprogramowania i koncepcji w ramach „Industry 4.0”. To sprawiło, że maszyna ta okazała się idealnym rozwiązaniem w małych i średnich przedsiębiorstwach w tym segmencie.

Jedną ze zmian w 2022 roku było udoskonalenie maszyn Salvamac pod kątem obsługi. Najbardziej zaawansowane rozwiązania zastosowane w automatycznych lub półautomatycznych pilarkach, umożliwiają integrację z systemami zarządzania i ułatwiają codzienną pracę dzięki systemom drukowania etykiet czy odczytu kodów kreskowych.

Optymalizacja cięcia drewna zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta jest częścią DNA Salvamac Group, co znajduje odzwierciedlenie w oferowanych maszynach. Fot. Małgorzata Gackowska

Krokiem milowym była również prezentacja nowej maszyny Salvacut_5000, która miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Ta zaawansowana pilarka optymalizująca z elektronicznym posuwem, gwarantuje wydajność do 3500 mb profili na godzinę, stanowiąc tym samym idealne połączenie elektroniki i innowacyjności. Jednocześnie maszyna ta potwierdza łatwość obsługi wszystkich rozwiązań Salvamac, nawet w przypadku rekordowych osiągów.

Ubiegły rok był również kontynuacją umacniania pozycji Salvamac na wielu europejskich rynkach. Włosko-polska firma jeszcze bardziej wzmocniła swój udział we wszystkich krajach, w których jest obecna, w szczególności w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.

Aktywne uczestnictwo w najważniejszych branżowych wydarzeniach 2022 roku umożliwiło nie tylko przedstawienie swojej oferty, ale i przekazanie wartości i idei prowadzenia biznesu, które definiują włosko-polską grupę. Fot. Salvamac Group

Plany na 2023

Założyciele Salvamac z optymizmem patrzą w najbliższą przyszłość. Już teraz zapowiadają wiele nowości i zmian, które opracowują. Dobrych wieści należy spodziewać się w maju 2023, kiedy to oficjalnie zostanie zaprezentowany nowy projekt „WoodWe”, dzięki któremu Salvamac zamierza odnowić swoją koncepcję odpowiadającą na potrzeby operatorów maszyn poprzez sieć firm i gamę produktów, które są realnym rozwiązaniem.

Działalność Salvamac Group opiera się na czterech zakładach produkcyjnych w trzech krajach – Turcja, Włochy, Polska. Fot. Salvamac Group

O Salvamac Group

Firma Salvamac Group powstała na bazie 20-letniego doświadczenia jego założycieli, Christiana Salvadora i Ziemowita Dołkowskiego, którzy nieustannie rozwijają swoją wielką pasję i doświadczenie w branży maszyn do obróbki drewna litego. Wszystko to, wraz z ciągłą analizą rynku, pozwoliło stworzyć sieć kontaktów i kompetencji, które predestynują Salvamac jako idealnego partnera dla osób pracujących w tym sektorze. Niezmiennie od początku działalności kierunek rozwoju maszyn Salvamac wyznacza koncepcja 3S: Safety (bezpieczeństwo), Simplicity (łatwość używania) i Solidity (solidność). Działalność grupy opiera się na czterech zakładach produkcyjnych w trzech krajach – Turcja, Włochy, Polska – łącząc narodowe i międzynarodowe zalety i kompetencje prężnie rozwijających się firm.

~gac