Firma LINAK otwiera nową fabrykę w Tajlandii

Firma LINAK otwiera nową fabrykę w Tajlandii

Aby zaspokoić stale rosnące zapotrzebowanie na najwyższej jakości rozwiązania z zastosowaniem siłowników i równocześnie zwiększyć swoją obecność na rynkach całego świata, firma LINAK otworzyła w Tajlandii nową fabrykę połączoną z centrum dystrybucyjnym o łącznej powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych.

Początkowo zakład będzie wspierał działalność segmentu DESKLINE w Stanach Zjednoczonych oraz regionie Azji i Pacyfiku (APAC). W miarę wzrostu zapotrzebowania i wprowadzania do oferty nowych produktów, firma LINAK planuje stopniowe zwiększanie dostępności na terenie Azji produktów wytwarzanych w tutejszym zakładzie. Pierwsze siłowniki będą gotowe do wysyłki z zakładu do klientów w pierwszym kwartale 2021 r.

Zakład w prowincji Chonburi, 100 kilometrów na południowy wschód od Bangkoku, jest doskonale zlokalizowany, w bliskiej odległości zarówno od ważnego portu morskiego, jak i międzynarodowego portu lotniczego w Bangkoku. W okolicy ma również swoją siedzibę wiele firm z branży motoryzacyjnej i sektora przemysłu technicznego, ze względu na znaczną dostępność kadry o wysokich kompetencjach technicznych.

„Fabryka LINAK APAC to ważna inwestycja w obszarze rynku azjatyckiego.  Jestem przekonany o słuszności strategii bycia bliżej klientów, a częścią tej strategii jest możliwość zapewnienia klientom szybkich dostaw produktów, które pozwolą im budować przewagę nad konkurencją.” – podkreśla Kurt Lorenzen, dyrektor zarządzający, LINAK APAC.

Działalność zakładu w Tajlandii jest prowadzona według tych samych zasad, co działalność zakładów LINAK w Danii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Słowacji. Zakłada nieustanne doskonalenie procesów produkcyjnych opartych na modelu produkcji bezstratnej (LEAN), przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w celu oferowania najwyższej jakości systemów na bazie siłowników i niezawodnych usług. Będąc tak blisko klientów, jak to możliwe.

~kafal