Zmarł Jerzy Krzanowski – współzałożyciel firmy Nowy Styl

Zmarł Jerzy Krzanowski – współzałożyciel firmy Nowy Styl

Policjanci z Podkarpacia odnaleźli ciało poszukiwanego Jerzego Krzanowskiego. Był on współzałożycielem firmy Nowy Styl – jednego z największych producentów mebli biurowych w Europie.

Jerzy Krzanowski założył firmę Nowy Styl w 1992 roku wraz z bratem. Początkowo przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność zaledwie z siedmioma pracownikami i trzema modelami produkowanych krzeseł. Już rok później firma dynamicznie się rozwinęła, zatrudniając 100 osób.

Sukces na skalę europejską

Podkarpackie przedsiębiorstwo szybko zdobyło uznanie, a jego meble zaczęły trafiać do różnych regionów Europy. W XXI wieku Nowy Styl stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów mebli na kontynencie. Firma zasłynęła m.in. projektowaniem siedzisk stadionowych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej oraz na rozgrywki UEFA.

Lider w branży

Obecnie Nowy Styl zatrudnia kilka tysięcy osób, co świadczy o jego ogromnym sukcesie i znaczeniu na rynku. W przeszłości bracia Krzanowscy wielokrotnie znajdowali się na listach najbogatszych Polaków, a ich firma była wymieniana w rankingach największych polskich przedsiębiorstw.

Jerzy Krzanowski pozostanie w pamięci jako wizjoner i człowiek, który zrewolucjonizował rynek meblowy w Europie. Jego wkład w rozwój polskiego przemysłu oraz niezliczone osiągnięcia będą na długo zapamiętane.

Kondolencje

Rodzinie, bliskim oraz wszystkim, którzy znali i cenili Jerzego Krzanowskiego, składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Niech spoczywa w pokoju.