Wyrafinowana interpretacja drewna

Wyrafinowana interpretacja drewna

Forniry stworzone przez włoskich projektantów stanowią wyraz zachwytu nad pięknem i różnorodnością drewna.

Forniry włoskiej marki ALPI cieszą się dużą popularnością z uwagi na wyszukane wzornictwo. Firma ta słynie z niebanalnych dekorów, które zawdzięcza wyobraźni renomowanych projektantów, takich jak między innymi Martino Gamper oraz Piero Lissoni, którzy zaprojektowali wzory fornirów ukazujące potencjał, piękno i różnorodność drewna.

Stworzony przez Gampera fornir Gamperana Triplex odzwierciedla drewno, które tak naprawdę nie istnieje w naturze. Wzór ten powstał w wyniku cięcia drewna, warstwa po warstwie. Projektant na każdym etapie interpretował poszczególne warstwy, zestawiając je ze sobą w różnych kombinacjach. Począwszy od geometrycznej tekstury, która gra z zestawieniem naturalnych tonów i akcentów chromatycznych, Gamper tworzy trzy wariacje tego samego projektu.

Inne podejście towarzyszyło Lissoniemu podczas tworzenia nowych fornirów dla ALPI. Przedstawia on osobistą interpretację drewna, poprzez dogłębne zbadanie jego tekstury. Lissoni zamierzał powtórzyć naturę i wydobyć oryginalną tożsamość drewna wiśniowego, jednocześnie wzmacniając jego potencjał estetyczny. Ta wizja doprowadziła do rozszerzenia linii Xilo 2.0 o kolejne interpretacje fornirów wiśniowych.

Projektant zaproponował nowe kolory z brązowymi odcieniami, starając się złagodzić czerwony odcień klasycznej wiśni, czyniąc ją jeszcze bardziej współczesną. Na nową kolekcję fornirów składają się trzy odcienie: Cherry Blush, Honey Cherry, Sienna Cherry, dostępne w dwóch strukturach.

~gac