Nowa kolekcja REHAU nagrodzona!

<strong>Nowa kolekcja REHAU nagrodzona!</strong>

Najnowsza kolekcja REHAU,  RAUVISIO crystal deep zachwyciła jury i otrzymała prestiżową nagrodę German Design Award 2023. Wyróżniony laminat szklany charakteryzuje się subtelnie mieniącym się metalicznym połyskiem, który nadaje matowym powierzchniom wyjątkowy efekt głębi.

Każdego roku, cenione międzynarodowe jury German Design Council wręcza nagrodę German Design Award. Nagroda ta zyskała już ogólnoświatową renomę i jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży wzornictwa. Jej celem jest promowanie biznesu skoncentrowanego na wzornictwie we wszystkich sektorach gospodarki. W związku z tym produkty, które są przełomowe w tej dziedzinie na skalę światową są nagradzane w różnych kategoriach.

German Design Award: Zwycięzca Excellent Product Design

Spośród wszystkich produktów zgłoszonych w kategorii Excellent Product Design – Material and Surfaces, jako zwycięzcę wybrano właśnie kolekcję RAUVISIO crystal deep marki REHAU.

Fot. REHAU

“Otrzymanie tej uznanej na całym świecie nagrody jest szczególnym wyróżnieniem dla naszej nowej kolekcji i podkreśla atrakcyjność tego popularnego laminatu szklanego dla naszych klientów pod względem perfekcji, estetyki i jakości” – mówi Hans Peter Mehnert, Director Product Management Furniture Systems and Components.

Kolekcja RAUVISIO crystal deep podkreśla wyjątkowość inteligentnego szkła uwydatniając głębię jego matu, akcentując ją subtelnym, metalicznym lśnieniem. Zainspirowana grą światła słonecznego na oceanie, kolekcja kolorów zdaje się ożywiać przestrzeń: w zależności od światła padającego na powierzchnię, piękno głębokiego połysku ujawnia się, wypełniając pomieszczenie wyjątkową atmosferą. Niezależnie od tego, czy chcemy uzyskać mocny kontrast, czy też dyskretną elegancję, materiał ten harmonijnie komponuje się w połączeniu z innymi powierzchniami. Specjalne połączenie polimerowego szkła i metalu tworzy niewidoczną synergię i pozwala na nieskończoną swobodę projektowania. Ponadczasowa kolekcja obejmuje siedem przyciągających wzrok dekorów, od jasnych kolorów po głęboki antracyt. Można je łączyć zarówno ze sobą, jak i z innymi kolekcjami powierzchni REHAU, a także z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień.

Fot. REHAU

Korzyści płynące z laminatu szklanego: Enabling Exceptional Design

Laminat szklany ma wiele zalet w obróbce i codziennym użytkowaniu, co czyni go bardziej wszechstronnym w stosunku do każdego innego materiału. Nic więc dziwnego, że RAUVISIO crystal, nazywany również “szkłem dla stolarza”, łączy w sobie elegancki wygląd tradycyjnego szkła z wyjątkowymi właściwościami laminatu akrylowego. Materiał ten można obrabiać przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich, dzięki czemu projektanci nie mają praktycznie żadnych ograniczeń przy tworzeniu projektów wnętrz. Gięcie, intarsje i frezowanie może przynieść szczególnie niezwykłe rezultaty – np. frezowanie tylnej części pozwala na podświetlenie powierzchni mebla, co sprawi, że w pomieszczeniu pojawią się fascynujące efekty świetlne.

Fot. REHAU

Koncepcja dopasowania materiałów i wzorów REHAU daje różnorodne możliwości aranżacyjne. Rozszerzenie kolekcji powierzchni RAUVISIO crystal deep o system przechowywania – żaluzję meblową RAUVOLET crystal-line i idealnie dopasowane obrzeża RAUKANTEX, pozwalają na tworzenie monolitycznej zabudowy meblowej. Dzięki temu stolarze i projektanci mogą uzyskać perfekcyjne dopasowane produkty z jednego źródła.

~artykuł promocyjny