Uskrzydlona przestrzeń

Uskrzydlona przestrzeń

System WingLine od firmy Hettich to innowacyjny system do drzwi składanych, który pozwala zagospodarować nawet najtrudniejszą wnękę na miejsce do przechowywania. To nowatorskie rozwiązanie nie tylko gospodaruje przestrzeń, ale również tworzy efekt panoramy.

Rozwiązania do drzwi składanych firmy Hettich pozwalają na projektowanie różnorodnych pod względem designu frontów. Swobodnie poruszające się pakiety drzwi, systemy mocowane do boku korpusu lub z prowadzeniem oferują szeroką gamę rozwiązań. Fronty różnych rozmiarów, o różnych ciężarach i wykonane z różnych materiałów mogą być wygodnie i bezpiecznie przesuwane.

Drzwi składane na okuciu WingLine L zapewniają wygodny dostęp do całej zawartości szafy. Fot. Hettich

Atutem drzwi składanych jest to, że do ich otwarcia nie potrzeba tak wiele miejsca przed szafą, jak w przypadku tradycyjnych frontów na zawiasach. Zarówno drzwi prawej, jak i lewej strony szafy podczas otwierania „łamią się” na mniejsze fronty. Dzięki temu z łatwością można skonstruować szeroką, pojemną szafę nawet w wąskim korytarzu. Po otwarciu, złożone skrzydła drzwi nie utrudniają dostępu do przechowywanych na półkach przedmiotów. Użytkownicy są zatem w stanie sprawnie zaplanować jej wnętrze, czy to będą drążki ubraniowe, czy wysuwające się szuflady. Ze względu na wszechstronność system ten można wykorzystać zarówno w sypialni, kuchni, jak i w biurze.

Jeden pomysł – wiele wariantów

Dzięki WingLine L można projektować drzwi składane, gwarantujące wyjątkowy komfort użytkowania. Rewolucyjny moduł Push to move, który pozwala na montaż drzwi bez uchwytów, pomaga w uzyskaniu tzw. Efektu panoramy. Naciśnięcie na front powoduje automatyczne, całkowite rozsunięcie skrzydeł drzwi oraz odsłonięcie całej zawartości szafy. Inteligentny system mechanicznego otwierania Push to move to komfortowe rozwiązanie, ponieważ całkowita rezygnacja z uchwytów gwarantuje po zamknięciu skrzydeł drzwiowych niezwykły efekt wizualny: dużych i gładkich frontów.  

Ze względu na swoją wszechstronność system ten można wykorzystać zarówno w sypialni, kuchni, jak i w biurze. Fot. Hettich

Zwolennikom uchwytów proponuje się rozwiązanie typu Pull to move lub Pull to move Silent, które umożliwią sprawne otwarcie szafy poprzez lekkie pociągnięcie za uchwyt. W celu uzyskania jeszcze większego komfortu i wygody zastosowano cichy domyk. Zaletą systemu jest również bardzo szybki i prosty montaż.

WingLine L z lekkością porusza skrzydła drzwiowe o ciężarze do 25 kg, wysokości do 2400 mm i szerokości do 600 mm. Drzwi składane otwierają cały korpus szafy, co daje wgląd i dostęp do 6 m² powierzchni szafy. Więcej rozwiązań WingLine znajdziecie Państwo na stronie Hettich: www.hettich.com

~artykuł promocyjny