Gwarantowane oszczędności w krojowni

Gwarantowane oszczędności w krojowni

Niemożliwe stało się możliwe. Autorskie i jedyne na świecie rozwiązanie firmy Allcomp Polska sprostało wyzwaniu technologicznemu, w efekcie czego proces cięcia zleceń produkcyjnych z ośmiu godzin został skrócony do jednej godziny!

Firma Allcomp Polska specjalizuje się w technologii cięcia tekstyliów od 20 lat. Doświadczenie w skutecznym wdrażaniu własnych rozwiązań przynosi firmie coraz więcej zapytań i potrzeb dotyczących indywidualnych projektów technologicznych. Powód realizacji tych zleceń wyjaśnia Andrzej Zając, prezes Allcomp Polska:
– Do tej pory zrealizowaliśmy kilka indywidualnych projektów. Jednym z pierwszych, innowacyjnych rozwiązań był system wykrywania wad surowca, który stanowił uzupełnienie naszej linii technologicznej do cięcia. Jako jedyni podjęliśmy się tego zadania, ponieważ naszą specjalnością jest tworzenie i produkowanie innowacyjnej technologii do automatyzacji i optymalizacji procesów w krojowni. Każde podjęte tego typu wyzwanie dostarcza nam ogromnej wiedzy i doświadczenia, co przekłada się na rozwijanie naszych produktów i usług. Portfolio naszej firmy oparte jest na sprawdzonej technologii PRIME, której rozwój ma nieskończenie wiele możliwości.

Autorski system wykrywania wad surowca firmy Allcomp Polska zwiększył oszczędności o ponad 5 proc. na surowcu. Fot. Allcomp Polska

Rozwój technologii PRIME oparty jest na trzech głównych wytycznych biznesowych: zapewnić oszczędność surowca i czasu, wysoką jakość wykroju i uprościć proces cięcia.
– Automatyzacja i robotyzacja to kierunek, w którym zmierza optymalizacja procesów produkcyjnych. Takie działanie musi przynieść zwrot zaangażowanych środków naszemu klientowi, tylko wtedy taka inwestycja ma swoje uzasadnienie biznesowe – wyjaśnia filozofię rozwoju technologii Andrzej Zając.

PRIME.1 – technologia do jednowarstwowego cięcia materiałów. Fot. Allcomp Polska

W zależności od rodzaju produkcji, technologia dedykowana jest do jedno- i wielowarstwowego cięcia tekstyliów (PRIME.5 do 5 cm, PRIME.8 do 8 cm po kompresji). Technologia PRIME.OVATTA realizuje cięcie wysokich nakładów owaty o różnej gramaturze 80-600 g/m2. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają rozkrój nakładu, przed kompresją, o wysokości ponad 40 cm.
Technologia PRIME.1 jest odpowiedzią na realizację pojedynczych zleceń, wynikających z rosnącego popytu na wyroby gotowe dopasowane do potrzeb indywidualnych klienta. Rozwiązanie zapewnia wydajność na poziomie 90 zleceń produkcyjnych na jedną zmianę, o średniej długości układu 4,5-9 m. Zastosowane algorytmy w powyższych rozwiązaniach umożliwiają cięcie surowca z odstępem równym ZERO, co przynosi efektywniejsze wykorzystanie materiałów, a mniejszą ilość odpadów.

PRIME.OVATTA – technologia do cięcia owaty i tkanin obiciowych. Fot. Allcomp Polska

– Czy ta technologia na pewno przetnie mój materiał? To często zadawane nam pytanie przez potencjalnych klientów. Zapewniam, że technologia PRIME rozkłada i tnie z wysoką dokładnością następujące materiały: skaje, ekoskóry, skóry mielone, tkaniny typu: inari, malta, seul, kordura, ortalion, plecionki, dzianiny, plusz, welur pikowany, fibertex i wigofil, owatę, pianki. Skład materiałów ulega zmianom, jesteśmy na to przygotowani. Nasz zespół badawczo-rozwojowy czuwa nad trendami i zmianami branżowymi, aby nasza technologia PRIME cięła każdy surowiec używany w bieżących produkcjach tekstylnych. Obecnie wdrożonych mamy około 500 linii technologicznych w Polsce i na świecie. Linie pracują na jedną, dwie, a nawet trzy zmiany. Dzięki nim bezpieczeństwo produkcji wzrosło, a koszty zmalały, co zagwarantowało oczekiwane zwroty z inwestycji – dodaje Andrzej Zając.

~artykuł promocyjny