Konifgurator mebli – innowacyjne narzędzie sprzedaży internetowej

Konifgurator mebli – innowacyjne narzędzie sprzedaży internetowej

Inteligentne rozwiązania systemu Imos, idą o krok dalej i pozwalają klientom na własną „ekspresję twórczą” bez wychodzenia z domu. Imos udostępnia prostą i intuicyjną w obsłudze aplikację internetową iX NET, za pomocą której klienci mogą samodzielnie zaprojektować mebel, czy wręcz zestawy mebli, używając jedynie przeglądarki internetowej, dostępnej w każdym komputerze.

Rozwiązanie te wprowadzono i udostępniono klientom już wiele lat temu. Opierały się one wówczas o dostępne funkcjonalności interfejsów internetowych, które wraz z czasem, postępem technologicznym oraz wymogami bezpieczeństwa, znacznie zmieniły model prezentacji, obsługi i użyteczności. Skutkowało to ich większym upowszechnieniem i zwiększonym zainteresowaniem. Teraz interfejsy te, dostępne w aplikacjach i przeglądarkach internetowych, oferują nie tylko szerszy wachlarz możliwości, ale przede wszystkich większą łatwość w użyciu, ergonomię obsługi i technologiczną kompatybilność. W wyborze wizualizacji klient może wybrać kilka możliwości.


Dzięki różnorodnym możliwościom programu planowanie powinno być przyjemne, zarówno dla projektanta, jak i klienta. Fot. Imos

Oznacza to, że klient przy wykorzystaniu tych technologii, może samodzielnie stworzyć dowolny mebel – ustalić jego parametry, kolorystykę, rodzaj płyt, okuć, wykończeń, itd., a następnie za pomocą kilku kliknięć i edycji danych formularza, zamówić go do domu. – wyjaśnia Krzysztof Rykowski, dyrektor Imos Polska.

Konfigurator mebli imos iX Net

Dzięki systemowi Imos iX Net każdy inwestor w bardzo szybki sposób jest w stanie przygotować zamówienie, oparte na własnym projekcie, następnie je zwizualizować, tak aby można było zobaczyć jak wygląda i prezentuje się oczekiwany mebel w konkretnej przestrzeni, np. mieszkania: kuchni, pokoju, sypialni, i w kolejnym kroku zamówić na podany adres.

Nowe komponenty konfiguratora internetowego i fotorealistyczna jakość obrazu

Konfigurację mebli za pomocą konfiguratora iX Net można obecnie tworzyć na planie różnych, dowolnych pomieszczeń. Można tak je konfigurować, aby wiernie oddawały rzeczywisty wygląd, np. mieszkania – dodawać okna, drzwi, oświetlenie, różne rodzaje tapet, glazury, dywanów, zasłon (itp.), a także kwiaty na biurku, zastawę na stole, a nawet stary kaloryfer w rogu pokoju czy ekspres do kawy na blacie kuchni. Możliwości jest mnóstwo. Ogranicza nas tylko wyobraźnia – wyjaśnia K. Rykowski.


Aplikacja internetowa iX NET została rozszerzona o wiele nowych funkcji, w których za najważniejsze wytyczne przyjęto: szybkość projektowania, użyteczność i interoperacyjność. Fot. Imos

Co ważne, istnieje możliwość animacji wszystkich elementów ruchomych, poprzez nadanie im właściwości fizycznych – np. można sprawdzić jak otwierają się drzwiczki szafki, jak działa kran, można wysunąć szufladę czy włączyć oświetlenie biurka. Biorąc pod uwagę jakość prezentowanych elementów, ich imponująco wyraziste i realistyczne odwzorowanie w wysokiej rozdzielczości, klienci mogą teraz spojrzeć na projekt i doświadczyć realistycznego odzwierciedlenia ich oczekiwań.

Wykorzystanie konfiguratora w sprzedaży mebli

Dzięki zintegrowanej z imosem aplikacji imos iX NET, klienci, decydujący się na zakup mebli mogą zrobić to, wykorzystując komputer bądź każde inne urządzenie zaopatrzone w przeglądarkę. Otwierając stronę sklepu, klient może wybrać gotowy mebel, bądź korzystając z konfiguratora iX Net skonstruować jego indywidualną wersję i po dokonaniu płatności dokonać jego zakupu.
Proces ten jest na tyle prosty, że użytkownik intuicyjnie przechodzi poprzez jego poszczególne etapy, a mebel jest zawsze skonfigurowany prawidłowo. Nie wymaga to więc od użytkownika wcześniejszego przygotowania ani szerokiej wiedzy.

Zaawansowane możliwości 3D dostępne online

Nowy moduł systemu imos iX NET, który skupia się na konfiguracji produktów 3D oraz planowaniu został technologicznie rozszerzony o nowe możliwości – teraz może prezentować każdego rodzaju elementy wyposażenia wnętrz – okna, drzwi, lampy, tapety, pokrycia podłóg, itp. Nowością jest dostępna funkcja konfigurowania i projektowania mebli tapicerowanych, oraz możliwość zamawiania mebli w częściach. – dodaje K. Rykowski.

Konfigurator zintegrowany z systemem kontroli i produkcji

W dalszym procesie – dane z konfiguratora iX Net trafiają do systemu realizacji zleceń, gdzie producent otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące zamówienia, które następnie przetwarza za pomocą systemu imos, a następnie wysyłane są na produkcję. Tam maszynowo tworzone są formatki płyt, które po zapakowaniu wysyłane są klientowi.
I tak oto w prosty sposób zamyka się cały proces projektu, zakupu i produkcji mebli za pomocą konfiguratora iX Net. – podsumowuje K. Rykowski.

~kafal