Poprawa pracy w krojowni

Poprawa pracy w krojowni

Każdy pracujący w branży tapicerskiej zastanawia się nad możliwościami poprawy ergonomii i jakości pracy krojowni. Wszyscy zastanawiamy się nad rozwiązaniem tych samych problemów. Więc jeśli miałbyś możliwość wykorzystania trzech życzeń dla poprawy pracy swojej krojowni, co by to było? Firma KSM pomoże Ci z rozwiązaniem tych problemów.

Czy jednym z nich byłaby lepsza organizacja Twojego magazynka materiałowego? 
Zadaj sobie pytanie, czy nie tracisz za dużo czasu na szukanie konkretnego materiału do produkcji? Czy często masz problem z różnicami pomiędzy stanem magazynowym wskazywanym przez Twój system ERP a sytuacja realną? Czy mimo zgodnych ilości masz problemy produkcyjne, ponieważ ilości są zgodne, jednak tkaniny cieniują? Systemy ERP pokazują wartości, które niekoniecznie mogą odpowiadać sytuacji rzeczywistej, mimo świadomości posiadania konkretnej ilości materiału nie wiemy dokładnie, ile materiałów jest na danej rolce i gdzie ta rolka jest.
Jeśli jeden lub więcej z powyższych problemów jest również Twoim problemem – firma KSM ma dla Ciebie rozwiązanie, które pozwoli wyeliminować Ci powyższe problemy.

MATEO jest oprogramowaniem, które integruje informacje na temat materiałów rolkowych oraz ich pozycji w magazynie. Dzięki MATEO możesz zorganizować swoje rolki w taki sposób, aby w dowolnym momencie mieć dokładny i kompletny przegląd, gdzie jest rolka w magazynie. Wyciąganie rolek do produkcji lub synchronizacja zapasów z systemami ERP w celu zamówienia staje się bardzo prosta. System jest w pełni konfigurowalny i ma możliwość customizacji wymagań pod każdego klienta.
Kolejne życzenie? Czy byłaby to lepsza metoda generowania markerów/układów kroju dla Twoich zleceń produkcyjnych? W tym temacie znowu mamy dla Was kilka pytań. Czy Wy również spotykacie się z tymi samymi problemami? W przypadku, gdy używamy już wstępnie przygotowanych układów kroju, czy zawsze sprawdzacie, czy układ jest aktualny lub czy nie wystąpiła zmiana w modelu? Czy wycinając zlecenie za zleceniem i materiał za materiałem, nie tracicie zbyt dużo czasu na zmiany rolek, które są zawsze dodatkowym przezbrojeniem? Czy masz wrażenie, że układy mogłyby być lepsze, gdyby były dłuższe? Czy nie byłoby świetnym rozwiązaniem narzędzie do optymalizacji tych procesów, integrowania zleceń z systemu ERP i transformacji ich w konkretne układy kroju automatycznie w tle?
Kolejny raz mamy dla Was rozwiązanie – pomocą służy nasze oprogramowanie do planowania produkcji SwiftPlan. Rozwiązania te łączą się z systemem ERP, aby bezpośrednio przyjmować stamtąd zlecenia produkcyjne, wykonywać planowanie według materiału i uzyskiwać układy kroju o doskonałej wydajności poprzez łączenie różnych modeli w jeden marker oraz całkowicie automatycznie sterować procesem automatycznego układania. Od zamówienia w systemie ERP do gotowych wykrojów – wszystko w jednym prostym procesie.
Ostatnią bolączką, gdy już mamy doprecyzowany system zarządzania magazynem oraz planowania produkcji, jest – co zrobić z już wyciętymi elementami i jak je zebrać na tyle efektywnie, aby nie zatrzymywać procesu cięcia? Czy wycinanie model za modelem lub zlecenie za zleceniem tylko dlatego, że sortowanie jest zbyt trudne dla operatora? Czy wydaje się Wam, że tracicie zbyt dużo czasu na sortowanie elementów dla szwalni? Czy zdarza się, że wykrojony element jest nie w tym zleceniu?
Jeśli tak, przygotowaliśmy dla Was kolejne narzędzie WM – Offload. System ten pomaga operatorowi w pełni zidentyfikować element oraz wyświetli wszystkie informacje na jego temat, które pozwolą na zapakowanie go do konkretnej paczki lub wózka. Oprogramowanie jest kompatybilne z wieloma systemami wyświetlania informacji – może to być telewizor lub projektor.
Wszystkie powyższe systemy są w pełni konfigurowalne, dopasowywane i analizowane według potrzeb klienta. Ich pełna integracja z cutterami ZUND pozwala na dodatkowe możliwości raportowania statusu pracy oraz czasu pracy. Jeśli brakuje Ci jednego z powyższych systemów, skontaktuj się z naszym biurem w celu umówienia wizyty wraz z audytem i analizą obecnego systemu produkcyjnego. Bardzo możliwe, że już niedługo wszystkie trzy Twoje główne problemy znikną.

~artykuł sponsorowany