Projektowanie mebli w kilka minut, dzięki Variantic

Projektowanie mebli w kilka minut, dzięki Variantic

System Variantic jest nowym i przełomowym spojrzeniem na temat internetowych konfiguratorów mebli. Jest prosty, intuicyjny, ale przede wszystkim daje szerokie spektrum narzędzi dla klienta końcowego, tym samym wynosi internetową sprzedaż mebli na nowy poziom.

Z dnia na dzień coraz większą uwagę branży meblarskiej zaczynają przykuwać konfiguratory mebli online. Zważywszy na coraz większe indywidualne podejście do każdego zamówienia, ważnym aspektem sprzedaży staje się możliwość pokazania produktu w jego finalnej postaci. Nie zawsze możliwe jest to za pomocą standardowych metod.
Z pomocą przychodzi Variantic – konfigurator mebli, który w całości działa za pomocą tylko i wyłącznie ogólnie dostępnych przeglądarek internetowych. Założenie przy tworzeniu konfiguratora mebli Variantic było takie, że ma to być system prosty i łatwo dostępny dla każdego. Właśnie dlatego TopSolution postawiło na działanie za pomocą najbardziej popularnych przeglądarek internetowych, typu Firefox, Chrome czy Opera. To sprawia, że skonfigurowanie wymarzonej szafki lub stolika staje się możliwe praktycznie wszędzie. Nie wymaga też specjalnie do tego przygotowanego komputera.


Konfiguracja mebli przez klienta odbywa się za pomocą środowiska prezentacji. Jest to player widoczny na stronie internetowej producenta, który przedstawia produkty w formie obiektów 3D. Te można oglądać z dowolnej strony, a dzięki kinematyce możliwe jest także przedstawienie ich ruchu. W tym przypadku jest to np. otwieranie szafek, szuflad, ruch zawiasów. Przy tworzeniu mebla na wymiar klient ma również możliwość zmiany jego szerokości, wysokości lub głębokości. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym i bez dodatkowego przeładowywania strony.
Nie są to jedyne zalety konfigurowania, jakie ma Variantic. Producent może także umożliwić wybór rodzaju prowadnic, zawiasów, koloru mebli, kierunku usłojenia, wysokości stopek, zamontowanie mediaportów, a nawet ukazać, jak wygląda produkt po jego rozłożeniu na części. Wszystko zależy od tego, jakie parametry mają być przez klienta możliwe do zmiany.


Variantic składa się również z części niewidocznej dla klienta końcowego – edytora. To właśnie w edytorze tworzone są produkty, nadawane są im cechy, które klient będzie mógł zmienić, a także kinematyka. Edytor to nic innego jak system CAD 3D. Prosty i intuicyjny. Pozwala on nie tylko na projektowanie obiektów, ale również ich wgrywanie (pliki w formacie *slt oraz *obj). Dzięki temu Variantic umożliwia konfigurowanie mebli o złożonej budowie, jak np. meble tapicerowane.

~artykuł promocyjny