Różne potrzeby – jeden cutter

Różne potrzeby – jeden cutter

Krótkie limitowane serie mebli lub produkcja z drogiej skóry czy materiałów wzorzystych staje się coraz częstsza. Producenci mebli stali przed wyborem, co będą kroić: materiały jednolite, skórę czy materiały z dopasowaniem wzoru.  W wyniku tego, musieli nabyć różne maszyny lub ciąć część produkcji ręcznie. Firma Cut Service ma na to rozwiązanie.

Cut Service dostarcza pełnych rozwiązań w zakresie cutterów jedno- i wielowar-stwowych, układarek, różnych typów stołów: od standardowych stołów MDF, przez stoły z nadmuchem (tzw. poduszka powietrzna), kończąc na stołach automatycznych (tzw. taśmociągi) z podziałem na dwie sekcje, które umożliwiają symultaniczną pracę. Magazyny automatyczne w pełni kompatybilne z cutterami stanowią idealne uzupełnienie powyższej oferty. Firma Cut Service to doskonały doradca techniczny odnośnie krojowni. Pracownicy firmy opierają swoją wiedzę na wielu instalacjach na całym świecie, pracując wpierw jako partner ds. serwisu, działając bezpośrednio z ramienia producenta maszyn – firmy Bullmer. Po zdobyciu odpowiedniego pułapu wiedzy i przyjrzeniu się różnym przypadkom oraz bardzo zróżnicowanym typom produkcji: meblarstwo, branża samochodowa, kompozyty, odzież, przemysł opakowaniowy oraz graficzny, Cut Service podjęło decyzję, aby zostać oficjalnym dystrybutorem maszyn Bullmer, co firma kontynuuje do chwili obecnej.

Najbardziej innowacyjny cutter na rynku

Z nowym rozwiązaniem, które Cut Service wdrożyło na polskim rynku, można mieć wszystko w jednym. Cutter jednowarstwowy Premiumcut marki Bullmer może być wyposażony w kilka z 13 różnych narzędzi. Najczęściej wybierane w branży meblarskiej to: elektryczny obrotowy nóż krążkowy, wybijak do otworów, tzw. wiertarka, znacznik do robienia nacinków w kształcie litery V (pisak), razem z narzędziem do rozwijania tej samej marki, które jest wyposażone w system przejezdny dzięki zastosowaniu kółek i w zależności od obecnej produkcji może być połączone z cutterem lub odsunięte na bok w przypadku pracy ze skórą.

Cutter jednowarstwowy marki Bullmer jest kompatybilny ze znanym na całym świecie oprogramowaniem Parmel dedykowanemu skórze i materiałom wzorzystym, jak i większości innych systemów CAD umożliwiających przygotowanie plików krojczych.

~kafal