Rozwiązania akumulatorowe mocne i szyte na miarę

Rozwiązania akumulatorowe mocne i szyte na miarę

Atrakcyjne nowości w ofercie urządzeń akumulatorowych Festool.

Flagowe produkty Festool zostały w ostatnim czasie ulepszone, czego efektem są nowe zagłębiarki TSC 55 K i TS F.

– Naszym celem jest opracowanie rozwiązań akumulatorowych dostosowanych do potrzeb profesjonalistów – mówi Patrick Hitzer, menedżer produktu firmy Festool. – Niewielki ciężar, doskonała ergonomia i wyważenie, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wytrzymałości, to cechy, które odgrywają kluczową rolę w codziennej pracy. Ważne jest, aby akumulator i elektronarzędzie tworzyły zgrany system i doskonale ze sobą współdziałały. Podobnie jak w urządzeniach zasilanych z sieci, również w przypadku akumulatorów wymagane jest, aby wydajność, trwałość i wytrzymałość były na najwyższym poziomie. Powinny one zapewniać niezbędną moc i czas działania, których użytkownicy potrzebują i oczekują, aby wykonać swoją pracę. Jeśli dodatkowo cały system jest trwały i spełnia swoje zadania przez wiele lat, to oznacza, że producent elektronarzędzi osiągnął swój cel.

Fot. Festool

Dodatkowe funkcje akumulatora

Akumulator stanowi podstawę wydajności urządzenia. Po podłączeniu jest on jednak częścią urządzenia i dlatego w znacznym stopniu wpływa na ciężar i ergonomię narzędzia.

Akumulator posiada również dodatkowe funkcje, które są bardzo pomocne w codziennej pracy. Jeśli akumulator podłączony jest do odkurzacza mobilnego z obsługą Bluetooth, Festool rozszerza swoją ofertę akumulatorów. Do nowych zagłębiarek Festool oferuje sześć nowych tarcz pilarskich, zapewniających idealne wyniki pracy. można go włączać i wyłączać w trybie uruchamiania automatycznego. – Akumulator jest łącznikiem pomiędzy narzędziem a smartfonem – mówi Patrick Hitzer. – To wszystko Festool zawarł również w nowych, mocnych i dopasowanych do potrzeb rozwiązaniach akumulatorowych. Od wielu lat Festool znany jest z najlepszych zagłębiarek. Stolarze, monterzy kuchni, stoisk targowych, wnętrz, układający parkiety i podłogi, fachowcy z branży remontowo-budowlanej będą jeszcze bardziej usatysfakcjonowani nowymi zagłębiarkami Festool. Niemiecki producent wprowadził zdecydowane ulepszenia do swoich produktów. Zagłębiarki pracują teraz dwa razy szybciej, a zagłębiarka akumulatorowa TSC 55 K jest wyposażona w unikalne zabezpieczenie KickbackStop.

Fot. Festool

Energia dobrze zapakowana

Od stycznia Festool oferuje nowy Systainer, który jest idealnym wyposażeniem do pracy na placu budowy. Mieści się w nim pakiet energii z dwoma akumulatorami i ładowarką. Oznacza to, że rzemieślnik ma do dyspozycji całą moc potrzebną do pracy. Zestaw jest dostępny w różnych konfiguracjach, w zależności od indywidualnego zastosowania i zapotrzebowania na energię. Dzięki temu każdy może skompletować swój indywidualny zestaw. Pakiet energii oferuje również miejsce na dwa dodatkowe akumulatory i dodatkową ładowarkę, Dzięki nowej technologii ogniw akumulatory Li-HighPower posiadają moc wystarczającą do każdego zastosowania i są kompatybilne ze wszystkimi produktami akumulatorowymi Festool.

Lżejsze i bardziej mobilne

Obecnie akumulatorowa wkrętarka budowlana Duradrive DWC 18, akumulatorowa  młotowiertarka BHC 18 oraz akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 są dostępne w nowej kombinacji: z nowym akumulatorem Li-HighPower Compact, który waży o 20 proc. mniej, a ma taką samą moc. Wszystko perfekcyjnie zapakowane w nowy Systainer³, dzięki któremu można idealnie połączyć warsztat i plac budowy, przy zastosowaniu dopasowanego wyposażenia do pojazdu, i który jest kompatybilny z całym systemem Systainerów.

Fot. Festool

Nowa generacja systainerów Systainer3

Jako rozszerzenie oferty urządzeń do wiercenia i wkręcania, Festool wprowadza na rynek przydatne akcesoria, takie jak bity w poręcznym SYS3 XXS CE-MX BHS 60. Zawiera on bity i uchwyty bitów do wszystkich wiertarko- wkrętarek akumulatorowych Festool ze złączem FastFix. Ponadto model MINI nowej generacji Systainerów³ zawiera również wiertła Forstnera ze złączem Centrotec. Zestaw z przezroczystą pokrywą składa się z pięciu wierteł Forstnera (15, 20, 25, 30, 35 mm) oraz stożkowego wiertła centrującego o średnicy 4 mm i wybijaka.

Nowe warianty akumulatorów

Festool oferuje kilka wariantów akumulatorów: 3,1 Ah, 5,2 Ah lub 6,2 Ah. Dodano do tego nowy akumulator 4,0 Ah Li-HighPower Compact, który w porównaniu z akumulatorem 5,2 Ah jest o 20 proc. lżejszy, a mimo to równie mocny. Istnieje możliwość wyboru jednej z dwóch ładowarek: TCL 6 i SCA 8.

Fot. Festool

Najszybsze ładowanie i nieprzerwaną pracę zapewniają akumulator Airstream 5,2 Ah oraz szybka ładowarka SCA 8 z funkcją aktywnego chłodzenia. Akumulator o mocy 6,2 Ah nadaje się idealnie do zadań wymagających dużej energii przez dłuższy czas, takich jak cięcie czy też intensywne wkręcanie oraz wiercenie. Wyższa pojemność akumulatorów oraz użycie technologii Airstream umożliwia długą pracę bez przerw, również podczas cięższych zastosowań.

W przypadku większości urządzeń akumulatorowych odpowiedni akumulator można dobrać indywidualnie w zależności od zastosowania i potrzeb. Do pracy nad głową szczególnie przydatny jest lekki i kompaktowy akumulator 3,1 Ah. Doskonałym uzupełnieniem oferty jest inteligentna funkcja Bluetooth®. Dzięki niej możliwe jest wygodne włączanie i wyłączanie odkurzaczy mobilnych za pomocą narzędzia akumulatorowego. Pozwala to zaoszczędzić czas przeznaczony na osobne włączanie odkurzacza oraz zapewnia bezpyłową pracę w pomieszczeniach. Wszystkie elektronarzędzia Festool, a także akumulatory i ładowarki są w pełni chronione dzięki Gwarancji all-inclusive. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.festool.pl/ready, a interesujące prezentacje „Bezprzewodowe i szyte na miarę” menedżera produktu Patricka Hitzera oraz „Inteligentne rozwiązania akumulatorowe Festool” konstruktora Patricka Schöna są dostępne na blogu Festool pod adresem: www.festool.pl/blog

~artykuł promocyjny