Maszyny Salvamac Group odpowiadają na aktualne potrzeby producentów związane z wydajnością, oszczędnością energii i materiału oraz jakością. Z tego względu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podczas tegorocznych targów Xylexpo w Mediolanie.
Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Drewna i Komponentów dla Przemysłu Meblarskiego Xylexpo, które odbyły się 21-24 maja, dla włosko-polskiej firmy Salvamac okazały się wyjątkowo udane. Jak przyznają założyciele Salvamac Group, było to dla nich nie lada zaskoczeniem.
– Nie spodziewaliśmy się takich wyników, jakie przyniosło nam Xylexpo 2024 – przyznają Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski. – Targi dały nową energię i pomysły, aby lepiej stawić czoła wyzwaniom, których w najbliższej przyszłości nie zabraknie…
To właśnie maszyny Salvamac są w stanie sprostać najbardziej pilnym obecnie potrzebom: produktywności, ekonomii, jakości, które są istotne dla każdego producenta. Na Xylexpo Salvamac zaprezentował zarówno nowe maszyny do cięcia – Legend_500 i Legend_600, jak również swoją flagową, automatyczną pilarkę poprzeczną i optymalizerkę SalvaPush_2000, która niezmiennie cieszy się zainteresowaniem klientów.
Innowacje w rozsądnej cenie
Jeśli mowa o SalvaPush_2000, to z całą pewnością można stwierdzić, że stanowi ona idealne rozwiązanie dla zwiększenia wydajności drewna, zredukowania godzin roboczych, ułatwienia pracy operatorom, obniżenia kosztów i zwiększenia zysków, czyli tego wszystkiego, czego oczekują producenci. Optymalizerka SalvaPush_2000 to elastyczne i awangardowe rozwiązanie techniczne, które pozwala w rozsądnej cenie optymalizować pojedyncze deski w poszczególnych klasach jakości lub pakiety desek przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii. Może być stosowana w wielu segmentach rynku, takich jak produkcja okien i drzwi, mebli, palet, zabawek dla dzieci etc. Można ją łatwo zintegrować z innymi maszynami i danymi w fabryce, ponieważ może ona odbierać listy cięcia bezpośrednio z biura i łączyć się z maszynami wieloostrzowymi lub frezarkami za pomocą automatycznych systemów załadunku i rozładunku. Operator musi jedynie zaznaczyć obecność wad i klasę jakości drewna, a optymalizerka zrobi resztę. Maszyna wycina najlepszą możliwą kombinację wymiarów, redukując do minimum odpad i poprawiając wydajność, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.
SalvaPush_2000 jest dostarczana z nową wersją oprogramowania SALVA-OPTIM, które pozwala każdemu użytkownikowi na jej łatwą i pełną obsługę, podobną jak w przypadku smartfona, z grafiką przypominającą stronę www oraz praktycznym sposobem ustawiania parametrów za pomocą dużego ekranu dotykowego i komunikacji cyfrowej pomiędzy wszystkimi komponentami elektronicznymi. Niektóre sekcje programu dedykowane są do statystyk i wyników cięcia z aktualizacjami w czasie rzeczywistym, diagnostyki i wiadomości wideo. Software zezwala na zarządzanie 5 klasami jakości. Co więcej, oprogramowanie daje możliwości transferu danych w obie strony – przyjęcia danych z cięcia w najbardziej popularnych formatach, ale też wysyłania danych, na przykład statystyk tego, co maszyna zdołała wykonać w czasie albo w danej chwili. Niezmiennie podczas branżowych targów
Salvamac prezentuje możliwości swojego autorskiego rozwiązania SalvaStop_100, które jest szczególnie przydatne do automatyzacji faz cięcia, ale także do wszystkich innych operacji, które mogą być wykonywane na pilarkach Salvamac.
Ten niezawodny elektroniczny system ustawiania długości materiału przeznaczonego do cięcia zarządza zatrzymywaniem i pozycjonowaniem desek lub profili do cięcia, niezależnie od rodzaju obrabianego materiału, z dużą prędkością i absolutną precyzją, dzięki bezszczotkowemu silnikowi elektrycznemu najnowszej generacji. W ten sposób można ograniczyć błędy ludzkie, uniknąć powstawania odpadów i obniżyć koszty pracy. Właściwości tego systemu pozycjonowania zostały opracowane, tak aby uczynić pracę łatwiejszą i bezpieczniejszą, zwiększając wydajność i zmniejszając koszty. Na Xylexpo zainteresowanie wzbudzała również automatyczna i optymalizująca piła do cięcia poprzecznego z cięciem pneumatycznym SalvaCut. Ta innowacyjna maszyna charakteryzuje się dużą prędkością, optymalizacją i eliminacją wad drewna. Wyposażona jest w podwójną trakcję z górnymi rolkami i dolną taśmą podającą z niezależnym zarządzaniem. Dwa niezależne i połączone ze sobą silniki brushless dla szybszych przyspieszeń, dostosowują się do różnych grubości taśmy. Bezszczotkowy serwomotor elektroniczny o stałej mocy z cyfrowym połączeniem Ethercat gwarantuje maksymalną precyzję i redukcję problemów z zasilaniem szumów elektrycznych. Pełniejszą optymalizację zapewnia szybsze sterowanie numeryczne, poprzez ekran dotykowy. Również zmotoryzowana regulacja grubości zarządzana jest bezpośrednio przez sterowanie numeryczne.
Na pierwszym miejscu relacje
Salvamac Group, tradycyjnie już, zaprosił do współtworzenia tegorocznego targowego wystąpienia zaprzyjaźnione firmy, mianowicie Sia – partnera w dziedzinie odpylania, Incoplan – partnera w systemach suszenia drewna oraz Paoletti Engineering – specjalistę w obróbce drewna litego. To właśnie kompleksowa oferta dla przemysłu meblarskiego i drzewnego przyciągnęła na to międzynarodowe stoisko tłumy gości.
– Jesteśmy absolutnie zadowoleni nie tylko z ilości nawiązanych kontaktów, ale również z jakości i konkretnego zainteresowania, jakie wzbudziliśmy wśród odwiedzających – dodał Ziemowit Dołkowski. – Pokazując się na dużym stoisku, inwestując w wizerunek, który opowiada o naszej wizji i determinacji, i ponownie stawiając nasz zespół do pełnej gotowości, spotkaliśmy się z dużą frekwencją i zainteresowaniem odwiedzających.
~Małgorzata Gackowska