Sukces zaczyna się od spotkań

Sukces zaczyna się od spotkań

Po sukcesie na rynku brytyjskim włosko-polska firma zdecydowała się w tym roku na szersze wejście ze swoimi maszynami do innych krajów europejskich, w tym oczywiście do Polski.

Mijający rok dla Salvamac Group upłynął przede wszystkim na promowaniu i sprzedaży swoich rozwiązań w dziedzinie cięcia drewna na wielu rynkach. Pomocne w tym zakresie okazały się również targowe wystąpienia na najważniejszych wydarzeniach branżowych.

Jak wielokrotnie podkreślali założyciele Salvamac Group w biznesie stawiają oni przede wszystkim na relacje międzyludzkie. Dlatego tegoroczne spotkania targowe były tak bardzo przez nich wyczekiwane. Aktywne uczestnictwo w najważniejszych branżowych wydarzeniach umożliwiło nie tylko przedstawienie swojej oferty, ale i przekazaniewartości i idei prowadzenia biznesu, które definiują włosko-polską grupę.

Fot. Salvamac

Od Norymbergi, przez Poznań, aż po Mediolan

Jednym z bardziej udanych targowych wystąpień był udział w lipcowej edycji Holz-Handwerk 2022.

– Byliśmy obecni w Norymberdze z naszymi rozwiązaniami i produktami, ale także z naszym networkiem, który definiuje włosko-polską grupę, będącą – w istocie – prawdziwym liderem w dziedzinie obróbki i przetwarzania drewna litego – mówią przedstawiciele Salvamac Group.

Podczas wydarzenia Salvamac Group zaprezentował swoją innowacyjną koncepcję na stoisku o powierzchni około 100 m.kw. Obok rozwiązań sygnowanych przez trzy trwale już skonsolidowane działy „Cross-cutting”, „Air & Painting” i „Salvamac Selection” – na stoisku gościły firmy, z którymi włosko-polska spółka od jakiegoś czasu realizuje wspólne projekty w zakresie zaawansowanych systemów transportowych i automatyki, technologii odzysku energii i suszenia, obróbki cieplnej drewna.

Fot. Salvamac

Optymalizacja cięcia drewna była również osią targowych wystąpień Salvamac w Poznaniu, podczas targów Drema 2022 a także podczas październikowych targów Xylexpo w Mediolanie. Podczas obu tych wydarzeń największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się innowacyjna optymalizerka SalvaPush_2000. O jej powodzeniu świadczy między innymi fakt, iż jest to elastyczne i awangardowe rozwiązanie techniczne, które pozwala w rozsądnej cenie optymalizować pojedyncze deski w poszczególnych klasach jakości lub pakiety desek przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii. Maszyna ta jest dumą założycieli Salvamac, bo jak mówią – jest w całości przez nich stworzona.

W zasadzie nie jest to nowa koncepcja na rynku, jest to bowiem klasyczna optymalizerka z popychaczem do cięcia na długość, ale dzięki naszym doświadczeniom i temu że mogliśmy zrobić ją sami, stworzyliśmy całkiem nowe rozwiązanie – wyjaśnia założyciel Salvamac. – Maszyna w 100 proc. skonstruowana przez nas, to co chcieliśmy poprawiać w innych maszynach – włożyliśmy w swoją. Nie byłoby to możliwe w tak krótkim czasie, gdybyśmy nie pracowali z ludźmi, którzy mają ogromne doświadczenie. Dlatego jest to nasz szczególny projekt – bo jest nasz, z poprawkami które chcieliśmy wdrożyć.

O wyjątkowości maszyny świadczy przede wszystkim autorskie oprogramowanie, które daje pełne informacje o maszynie.

Nasze oprogramowanie daje wszelkie informacje w trakcie pracy, w każdym miejscu, na każdym siłowniku czy elemencie ruchomym maszyny jest czujnik, który nie tylko daje sygnał, że coś jest nie tak, ale dokładnie wskazuje miejsce potencjalnej usterki, a czasami nawet jej powód – wyjaśnia przedstawiciel firmy Salvamac. – Oprogramowanie pozwala operatorowi zarządzać maszyną w prosty i kompletny sposób, niczym smartfonem, co od początku było istotne dla naszych konstruktorów i programistów. Wszak zrobić coś to nie jest problem, ale udoskonalić to tak żeby było proste – to już jest wyzwanie.

Optymalizerka SalvaPush_2000 w Polsce została doceniona nie tylko przez odwiedzających stoisko Salvamac na Dremie, ale również przez ekspertów, którzy wyróżnili maszynę Złotym Medalem Grupy MTP. To niewątpliwy sukces, ale i w Mediolanie nie zabrakło powodów do radości.

Nie spodziewaliśmy się wyników, jakie dał nam Xylexpo 2022 – mówią Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski.

Polsko-włoska firma w Mediolanie wykazała się zaangażowaniem w międzynarodowy projekt zaprezentowany na wspólnym stoisku z partnerami – firmami Sia oraz Paoletti Engineering.

Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z ilości nawiązanych kontaktów, ale także z jakości i konkretnego zainteresowania, jakie wzbudziliśmy wśród zwiedzających – dodał Ziemowit Dołkowski. – Zaprezentowaliśmy ofertę na stoisku o pokaźnych rozmiarach, tym samym informując naszych klientów, że inwestujemy w wizerunek, jesteśmy zdeterminowani. Wraz z naszymi partnerami tworzymy zgraną drużynę i wspólna prezentacja „na jednym boisku”, po raz kolejny okazała się „strzałem w dziesiątkę”.

W efekcie wystąpienie na targach zwieńczył sukces, którego wyznacznikiem były chociażby podpisane umowy i zebrane zaliczki już w trakcie trwania Xylexpo, co zdarza się bardzo rzadko.

Fot. Małgorzata Gackowska

Oprócz flagowej maszyny, jaką w tym roku była z pewnością SalvaPush_2000, na każdym z rynków, na których pojawia się Salvamac – niezmiennym powodzeniem cieszą się mniejsze pilarki. Asortyment maszyn do cięcia drewna uzupełniają klasyczne pilarki poprzeczne z serii Classic: Classic_40, Classic_50 i Classic_60. Wyposażone są w piły o średnicy od 400 do 600 mm. Wszystkie zostały zaprojektowane i stworzone do pracy w trudnych warunkach i do cięcia zarówno twardego drewna, jak i materiałów drewnopochodnych, w myśl hasła „solid, simple, safe”. W praktyce oznacza to, że każda faza cyklu produkcyjnego z pilarkami Salvamac jest szybsza, bezpieczniejsza i bardziej wydajna.

Fot. Małgorzata Gackowska

~Małgorzata Gackowska