Dalszemu rozwojowi i wzmacnianiu pozycji Salvamac Group na polskim rynku sprzyjały z pewnością tegoroczne targi Drema w Poznaniu.
Salvamac Group poprzez udział w targach konsekwentnie rozwija i umacnia sieć kontaktów i relacje z klientami. Nie inaczej było podczas tegorocznej Dremy, gdzie stoisko firmowe odwiedzili klienci z różnych rynków. Maszyny Salvamac zyskują na popularności za granicą, ale dla założycieli polsko-włoskiej firmy równie ważny jest polski rynek.
– Obecnie większość naszej produkcji odbywa się w zakładzie w Polsce. Mamy więc moce produkcyjne i chęci na wzmocnienie naszej obecności na rynku polskim. Możemy tutaj zaoferować rozwiązania w konkurencyjnej cenie z uwagi na bliskość rynku. Mamy na miejscu produkcję, części zamienne, serwis, odchodzą koszty transportu, i oczywiście w Polsce sprzedaż maszyn odbywa się bez pośredników czy dilerów. Dlatego też możemy tutaj zaoferować więcej.
Dalszemu rozwojowi i wzmacnianiu pozycji Salvamac Group na polskim rynku sprzyjały z pewnością tegoroczne targi Drema w Poznaniu. Ciągły ruch na stoisku targowym dał jasny sygnał, że rynek coraz śmielej podchodzi do nowych inwestycji.
Rozwiązania szyte na miarę
Klienci pytali o różne rozwiązania, maszyny czy możliwości optymalizacji produkcji. A tych jest sporo, biorąc pod uwagę fakt, że Salvamac oferuje szereg rozwiązań optymalizacyjnych dla produkcji, które pomagają zwiększyć efektywność, oszczędzać surowce i minimalizować błędy. Firma koncentruje się na elastycznych technologiach dostosowanych do indywidualnych potrzeb zakładów produkcyjnych różnej wielkości. Podczas targów odwiedzający stoisko Salvamac mogli liczyć na profesjonalne doradztwo w doborze maszyny odpowiadającej im potrzebom.
Na Dremie można było się zatem zapoznać z podstawowymi pilarkami Salvamac z serii Legend, które reprezentował model Legend_600. Podobnie jak pozostałe maszyny z tego katalogu, model ten został zaprojektowany do precyzyjnego cięcia przy użyciu metody 3S: solid, simple, secure (solidne, proste, bezpieczne), która od początku działalności firmy znajduje odzwierciedlenie w konstrukcji i budowie maszyn. To właśnie zasady 3S zapewniają efektywność, ale także niezawodność i łatwość obsługi, co jest szczególnie docenione przez mniejszych producentów. „Solid” oznacza, że maszyny są solidne, wytrzymałe, kompaktowe. Produkowane są z wysokiej jakości materiałów i uzupełniane funkcjonalnymi opcjami w celu optymalizacji ich wydajności. „Secure” oznacza, że dla konstruktorów Salvamac to bezpieczeństwo jest najważniejsze. Wyposażając maszyny w oburęczny włącznik usytuowany w ergonomicznej pozycji i osłonie piły – gwarantują bezpieczne użytkowanie. Ostatnia zasada „simple” oznacza, że Salvamac dokłada wszelkich starań, aby praca była łatwiejsza. Na czym polega prostota obsługi maszyn z serii Legend? Operator musi tylko wybrać dystans i nacisnąć dwa przyciski, aby uruchomić cykl cięcia bez żadnych innych ustawień.
Maszyny do obróbki drewna z linii Legend są dopracowane w każdym szczególe. Od obsługi po ergonomię, od wzornictwa po bezpieczeństwo, od przystępnej ceny po wydajność. Modele Legend 400, 500, 550 i 600 wymagają ograniczonych nakładów inwestycyjnych, ale stanowią decydujący krok w kierunku szybszej, bezpieczniejszej i bardziej wydajnej produkcji. Począwszy od modeli podstawowych, takich jak Legend_500, wyposażonych w taśmy transportowe i zatrzymania pneumatyczne, aż do zaawansowanych kombinacji systemów z SalvaStop, maszyny te odpowiadają na szeroki zakres potrzeb cięcia. To właśnie wersja Combo była prezentowana na Dremie. W tym wypadku półautomatyczna pilarka Legend_600 została wyposażona w system SalvaStop. Precyzja, niezawodność i bezpieczeństwo w jednej maszynie – tak można w skrócie opisać cechy tego zestawu.
Jeśli jesteśmy już przy systemie SalvaStop_100, to przypomnijmy, że ten elektroniczny system ustawiania długości materiału przeznaczonego do cięcia, efektywnie zarządza zatrzymywaniem i pozycjonowaniem desek lub profili do cięcia, niezależnie od rodzaju obrabianego materiału, z dużą prędkością i absolutną precyzją, dzięki czemu można ograniczyć błędy ludzkie, uniknąć powstawania odpadów i obniżyć koszty pracy. To wystarczające powody, aby zainteresować się bliżej systemem SalvaStop_100.
Na Dremie był on również zintegrowany z najbardziej popularną maszyną Salvamac, mianowicie z optymalizerką SalvaPush_2000. Nie bez kozery można powiedzieć, że dzisiaj ta piła optymalizacyjna ma status kultowej. Co czyni tę maszynę tak wyjątkową? Przede wszystkim konstrukcja, możliwości obróbcze i efekty, jakie zapewnia. Wśród nich warto wymienić choćby niezrównaną precyzję cięcia i wydajność. Maszyna zdecydowanie zwiększa produktywność, zmniejsza ilość odpadów przy jednoczesnej wysokiej jakości cięcia.
SalvaPush_2000 doskonale nadaje się do cięcia pojedynczych kawałków drewna z optymalizacją długości, a także do cięcia desek przy użyciu ustalonego cyklu cięcia. Może być stosowana w wielu segmentach rynku, takich jak produkcja okien i drzwi, mebli, palet, zabawek dla dzieci etc. Można ją łatwo zintegrować z innymi maszynami i danymi w fabryce, ponieważ może ona odbierać listy cięcia bezpośrednio z biura i łączyć się z maszynami wieloostrzowymi lub frezarkami za pomocą automatycznych systemów załadunku i rozładunku.
W porównaniu ze starszymi i bardziej tradycyjnymi systemami cięcia, SalvaPush_2000 stała się idealnym rozwiązaniem dla zwiększenia wydajności drewna, zredukowania godzin roboczych, ułatwienia pracy operatorom, obniżenia kosztów i zwiększenia zysków.
W tym wypadku praca operatora została zredukowana do minimum. Musi on jedynie zaznaczyć obecność wad i klasę jakości drewna, a optymalizerka zrobi resztę. Maszyna wycina najlepszą możliwą kombinację wymiarów, redukując do minimum odpad i poprawiając wydajność, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.
SalvaPush_2000 jest dostarczana z oprogramowaniem SALVA-OPTIM, które pozwala każdemu użytkownikowi na jej łatwą i pełną obsługę, podobną jak w przypadku smartfona, z grafiką przypominającą stronę www oraz praktycznym sposobem ustawiania parametrów za pomocą dużego ekranu dotykowego i komunikacji cyfrowej pomiędzy wszystkimi komponentami elektronicznymi.
Najważniejsze są relacje
Tegoroczna Drema okazała się być wyjątkowo udaną nie tylko pod kątem sprzedażowym.
– Targi okazały się dla nas wartościowe, nie tyle w kontekście sprzedaży, co pod względem wzmocnienia relacji z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. Pod tym kątem to jedne z lepszych targów, w jakich ostatnio braliśmy udział. Rozmowy z partnerami, współwystawcami, a nawet konkurencją stanowią dla nas istotną wartość. Na targach wymieniamy się doświadczeniem, informacjami, klienci dzielą się z nami swoimi problemami, i to wszystko jest… nieocenione – mówi Ziemowit Dołkowski, współzałożyciel Salvamac Group. – Zachodzę w głowę, czy targi w ogóle nie zmierzają właśnie w takim kierunku.
~Małgorzata Gackowska