Zbijaj nawet 700 skrzyń na zmianę

Zbijaj nawet 700 skrzyń na zmianę

Doskonałym przykładem automatyzacji produkcji mebli tapicerowanych jest stanowisko do zbijania stelaży, ram, wezgłowi, skrzyń meblowych za pomocą robota.

Automatyzacja i robotyzacja przemysłu to ważny aspekt biznesu. Starannie zaprojektowane maszyny przyspieszają produkcję, również w branży meblarskiej. Dzięki nowoczesnym urządzeniom praca staje się o wiele lżejsza, bardziej wydajna oraz bezpieczniejsza.

Automatyczne zbijanie oraz układanie (paletyzacja) robotami YASKAWA. Fot. NC-R Advanced Robotics

Większa wydajność bez zwiększania zatrudnienia

Doskonałym przykładem automatyzacji produkcji mebli tapicerowanych jest stanowisko do zbijania stelaży, ram, wezgłowi, skrzyń meblowych za pomocą robota. Stanowisko składa się z 6-osiowego robota, który jest wyposażony w: 3 zszywacze przemysłowe, 4 modularne stanowiska ze skośnymi stołami ułatwiającymi załadunek, 12-metrowy tor jezdny (oś liniowa), proste ergonomiczne formy, automatyczny magazyn na zszywki, system identyfikacji form.

Wśród zalet stanowiska zrobotyzowanego można wymienić między innymi precyzyjne zszywanie zgodnie z przygotowanym programem, co zapewnia  eliminację błędów i działań naprawczych. Stanowisko takie znacznie usprawnia produkcję poprzez choćby wyeliminowanie ręcznej obsługi zszywacza i automatyczny załadunek zszywek. Pozwala to pracownikom skupić się na wydajnym montażu ramy.

Skrócony czas cyklu produkcyjnego to kolejny efekt. Robot pracuje ze stałą niezmienną wydajnością w ciągu dnia, co gwarantuje osiągnięcie wysokiej wydajności procesu.

Co ważne, zrobotyzowane stanowisko jest wszechstronne, może obsługiwać meble różnych typów i wymiarów. System umożliwia bardzo szybkie przygotowanie nowego programu, dzięki czemu jest przeznaczony zarówno do produkcji seryjnej, jak i małych partii. Łatwa zmiana szablonów (form) na stanowisku zrobotyzowanym gwarantuje szybkie dopasowanie stanowiska do bieżących potrzeb produkcyjnych.

Zbijanie foteli robotem NC-R Advanced Robotics. Fot. NC-R Advanced Robotics
 

Na przykładzie zbijania skrzyni meblowej można by wymienić wiele korzyści z wdrożenia zrobotyzowanego stanowiska pracy.

Dzięki zastosowaniu robotów do procesu wydajność może wzrosnąć 5-krotnie bez konieczności zwiększenia zatrudnienia – mówi przedstawiciel firmy NC-R Advanced Robotics. – Automatyzacja powtarzalnych, pracochłonnych procesów produkcyjnych zwiększa wydajność, eliminuje ludzkie słabości oraz zwiększa jakość pracy. Wszystkie czynności są w 100 proc. powtarzalne. Wdrażanie tego rodzaju technologii daje przedsiębiorstwom konkurencyjną przewagę na rynku.

Robotyzacja i automatyzacja to inwestycja w przyszłość. Jej efekty są widoczne w krótkim przedziale czasu, a korzyści płynące z wdrożenia takich rozwiązań przynoszą wymierne rezultaty dla firm z różnych branż.

Partner w robotyzacji

Firma NC-R Advanced Robotics dostarcza roboty i maszyny do: zbijania stelaży, nakładania kleju, nabijania pasów, rozładunku / załadunku maszyn, linie specjalnego przeznaczenia, maszyny do wiercenia i nabijania nakrętek kłowych, linie do cięcia owaty, maszyny do cięcia pianki PU, tym samym będąc solidnym partnerem w robotyzacji dla producentów mebli. Zespół doświadczonych inżynierów skoncentrowany jest przede wszystkim na automatyzacji procesów produkcyjnych w zakładach związanych z wytwarzaniem mebli tapicerowanych, skrzyniowych oraz ogrodowych. Projektują zrobotyzowane stanowiska wytwarzania optymalizujące procesy wytwórcze. Analiza, projekt, wykonanie to trzy podstawowe filary działalności NC-R Advanced Robotics.

Stanowiska zrobotyzowane dostarczane przez NC-R Advanced Robotics służą do automatyzacji szerokiej gamy procesów technologicznych w produkcji mebli. Fot. NC-R Advanced Robotics

Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i dobieramy optymalne, skrojone na miarę wielkości zakładu rozwiązania z zakresu automatyzacji powtarzalnych czynności produkcyjnych. Z naszej strony gwarantujemy szczegółową analizę aktualnego stanu zaawansowania technicznego oraz audyt wykonalności wdrożenia, łącznie z opracowaniem spersonalizowanego rozwiązania gwarantującego optymalną automatyzację procesów wytwórczych w państwa zakładzie – zapewnia przedstawiciel NC-R Advanced Robotics.

~Małgorzata Gackowska