Do zobaczenia na targach Drema/Furnica/Sofab 2019

Do zobaczenia na targach Drema/Furnica/Sofab 2019

We wtorek 10 września rozpoczynają się targi Drema/Furnica/Sofab w Poznaniu, na których to tradycyjnie nie zabraknie Wydawnictwa Inwestor. Zespoły miesięczników „Meblarstwo – Komponenty i Technologie” i „Gazeta Przemysłu Drzewnego” serdecznie zapraszają do odwiedzenia stoiska targowego, które zlokalizowane będzie w najbardziej reprezentacyjnej hali numer 5.

Przez cztery dni targowe odwiedzający targi Drema/Furnica/Sofab mogą liczyć na ciekawe i pełne inspiracji prezentacje najnowszych komponentów, materiałów i technologii dla przemysłu meblarskiego i drzewnego. Wszak hasło przewodnie tegorocznej edycji targów brzmi “Technologie jutra”.

Tegoroczna odsłona bloku targów zakłada kompleksową prezentację innowacji, w tym nowości produktowych i rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do maszyn i urządzeń do produkcji mebli). Ekspozycja podzielona będzie na dwie ścieżki technologiczne: DREWNO (szeroko pojęta obróbka drewna) i PŁYTA (produkcja i dalsze wykorzystanie płyt drewnopochodnych w przemyśle meblarskim). Takie założenie daje przewagę i pozwala wystawcom w sposób kompleksowy pokazać wszystko to, co nowoczesny przemysł drzewny i meblarski ma do zaoferowania.

Tradycją targów Drema/Furnica/Sofab są również liczne wydarzenia towarzyszące. Od wielu lat Wydawnictwo Inwestor organizuje w Poznaniu konkursy „Wyczarowane z drewna” oraz Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Pierwszy skierowany do uczniów klas o profilu drzewnym, jest doskonałą okazją, by zaprezentować swoje warsztatowe umiejętności wśród szerokiej rzeszy branżowych profesjonalistów. Podczas trwania targów przedstawimy szerokiej publiczności laureatów tegorocznej edycji konkursu, a wszystkie prace będzie można podziwiać na wystawie prac konkursowych, na stoisku Wydawnictwa Inwestor w hali numer 5. Wystawa oryginalnych przedmiotów z drewna lub materiałów drewnopochodnych, które dotąd nie były powszechnie wykonywane z tego surowca, co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Podobnie zresztą jak zmagania zawodników w konkursie Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, który to jest organizowany przez Wydawnictwo Inwestor już od 18 lat. W historii targów Drema nie ma drugiej takiej inicjatywy, która przez tyle lat jest niezmiennie organizowana, każdego roku ciesząc się tak ogromnym zainteresowaniem, jak właśnie konkurs Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Popularność tej inicjatywy nie maleje, a wręcz przeciwnie, każdego roku do rywalizacji zgłaszają się nowi uczestnicy, a dotychczasowi mistrzowie, co roku próbują pobić swoje wyniki. Choć nie jest to łatwe zadanie. Trzeba bowiem wykazać się umiejętnością wbicia pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka, czyli każdy gwóźdź trzeba wbić jednym uderzeniem. Liczy się tutaj precyzja, doświadczenie, a także umiejętność koncetracji.

Przez wszystkie targowe dni, na stoisku Wydawnictwa Inwestor, odbywać się będą eliminacje do wielkiego finału, który to tradycyjnie rozegrany zostanie w piątek, ostatniego dnia targów. Zmagania finałowe zawodników są nie lada atrakcją dla zwiedzających targi, którzy żwawo kibicują najlepszym zawodnikom.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska 20 w hali numer 5, gdzie zespoły miesięczników „Gazeta Przemysłu Drzewnego” lub „Meblarstwo – Komponenty i Technologie” będą czekać na gości, przyjaciół, partnerów. Wspólnie będziemy kibicować zawodnikom biorącym udział w Mistrzostwach Polski we Wbijaniu Gwoździ, oprowadzimy Was po wystawie prac konkursowych “Wyczarowane z drewna” a przy pysznej kawie będziemy toczyć ciekawe i długie targowe rozmowy.

~Małgorzata Gackowska
redaktor naczelna “Meblarstwo – komponenty i technologie”